×

Biblijna dieta Anny Popek. Celebrytka radykalnie zmienia swoje codzienne nawyki

Biblijna dieta Anny Popek wzbudziła wielkie zainteresowanie internautów. Dziennikarka przeszła na dość rygorystyczną dietę, która ma na celu przywrócić jej dawną formę. Czy to oznacza, że celebrytka walczy o popularną w ostatnim czasie tzw. „lepszą wersję siebie”?

Post Daniela

Anna Popek od zawsze bardzo dużo uwagi przykłada do swojego wyglądu. Celebrytka nie tylko ubiera się z klasą, ale także dba o to, jak wygląda jej ciało. Stara się zdrowo odżywiać i znajdować czas na jakże istotną, aktywność fizyczną. Teraz dziennikarka postanowiła, że nadeszła pora, aby spróbować czegoś nowego. W związku z tym, wprowadziła do swojego życia tzw. dietę biblijną za pomocą, której zamierza zdobyć formę życia.

Anna Popek wyznała, że chce spróbować jak zadziała u niej tzw. Post Daniela. Na swoim koncie na Instagramie oświadczyła, że radykalnie zmienia swoje nawyki żywieniowe. Zanim jednak to się stanie, celebrytka po raz ostatni pozwoliła sobie na dietetyczne grzeszki. Udostępniła na swoim instagramowym koncie zdjęcie, na którym widać jak zajada się smakowitą pizzą. Na stole przed nią spoczywa kieliszek czerwonego wina. W opisie zdjęcia czytamy:

No cóż, taki posiłek na jakiś czas będzie tylko wspomnieniem. Od dziś Post Daniela, przynajmniej na jakiś czas. Ponadto ćwiczenia, basen, spacery i modlitwa. Więc adio pizza i inne pokusy! Ale gra jest warta swojej stawki.

Annę Popek w najbliższym czasie czekają trudne wyzwania. Celebrytka będzie musiała się przyzwyczaić do nieco mniej kalorycznych posiłków i większej ilości ruchu. Dziennikarka prawdopodobnie częściej będzie gościć na siłowni.

Biblijna dieta Anny Popek

Post Daniela to rodzaj głodówki, która polega na wyeliminowaniu z codziennych posiłków wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, jedynym spożywanym napojem jest wówczas woda. Nazwa postu odnosi się do biblijnej postaci, znanej ze Starego Testamentu. Zgodnie z zapisami starożytnych, Daniel celowo unikał jedzenia zwierząt i pił wyłącznie wodę. Młodzieniec, który dorastał na dworze Nabuchodonozora II jadał wyłącznie jarzyny i pił wodę. Właśnie dzięki temu miał wyrosnąć na silnego i zdrowego mężczyznę. Żył aż 100 lat.

Niektórzy dietetycy uważają, że taka forma odchudzania jest niedopuszczalna, ponieważ naraża ciało na brak właściwych substancji odżywczych. Inni twierdzą, że ma wspaniałe działanie odchudzające, oczyszczające, a nawet lecznicze. Dieta Daniela trwa maksymalnie 40 dni i stanowi kontrolowaną półgłodówkę. W jej trakcie dzienna dawka energetyczna posiłków nie powinna przekraczać 600 kcal. Poszczenie powoduje, że zostaje włączone zastępcze odżywianie wewnętrzne, czyli tzw. drugi program energetyczny.

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie upragnionej sylwetki. Dla osób, którym dieta biblijna wydaje się zbyt radykalna, istnieją inne metody na zrzucenie nadwagi. Jedną z nich jest sprawdzona dieta księżnej Kate.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować