×

Chcesz mięć piękną i jędrną pupę? Musisz pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad

„Jesteś tym, co jesz” – z pewnością wielu z Was słyszało to powiedzenie. Okazuje się, że jest w nim mnóstwo prawdy, a przyjmowane posiłki maja wpływ nawet na… kształt Twoich pośladków!

Poniżej przedstawiamy cenne wskazówki, które pomogą wypracować Ci piękne i jędrne pośladki, o jakich prawdopodobnie zawsze marzyłaś.

Podstawowe wskazówki

Wypracowanie większych pośladków bez jakichkolwiek ćwiczeń jest niemożliwe. Aby osiągnąć upragnione efekty, musisz przestrzegać kilku najważniejszych punktów:

  • nie osiągniesz wymarzonego celu bez ćwiczeń
  • musisz pamiętać o zasadzie: intensywne ćwiczenia + posiłek regenerujący po treningu
  • ważne jest to, co jesz
  • pamiętaj o tej prostej zasadzie: jeśli chcesz zwiększyć swoją wagę, powinnaś jeść więcej. Jeśli chcesz po prostu zwiększyć swoje pośladki, musisz jeść regularnie!
  • nadmiar jest zły, dlatego nie przesadzaj z białkiem lub węglowodanami, ponieważ może to prowadzić do problemów zdrowotnych
  • co najmniej raz dziennie jedz owoc

Białka

Jeśli ćwiczysz od dłuższego czasu, na pewno wiesz, że po treningu należy pić proteinowego shake’a. Można także wspomagać się w inny, naturalny sposób i dodać do swojego menu: tuńczyka, jajko, indyka, kurczaka, tilapię, rośliny strączkowe, serek wiejski i ryby.

Węglowodany

Zrezygnuj z białego chleba i makaronu. Węglowodany, które pomagają utrzymać dobre mięśnie to quinoa, brązowy ryż, owies, płatki zbożowe, słodkie ziemniaki i kuskus.

Tłuszcze

W przeciwieństwie do złych tłuszczów, dobre tłuszcze zapewniają wiele korzyści zdrowotnych. Na pewno powinnaś ich szukać w oleju z ryb, oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia, migdałach, orzechach włoskich i maśle orzechowym.

Warzywa

Skoncentruj się na warzywach bogatych w przeciwutleniacze, takich jak brokuły, szpinak, jarmuż i inne zielone warzywa. Co jest w tym najlepsze? Możesz jeść, ile tylko chcesz.

Zdrowe odżywianie to jednak nie wszystko! Oto ćwiczenia, które korzystnie wpłyną na wygląd Twoich pośladków. Wykonuj je regularnie, odżywiaj się zdrowo, a efekty przyjdą szybciej niż myślisz!

Pamiętaj, że bez tego nie zobaczysz efektów! Najważniejsze są przysiady, ale jest wiele innych pozycji, dzięki którym Twoja pupa znacznie się powiększy. Dobre rezultaty osiąga się także poprzez wykonywanie wykroków oraz unoszenie bioder w pozycji leżącej. Oczywiście każde ćwiczenie wymaga konsultacji ze specjalistą. Gdy będziesz wiedziała, czy możesz trening wprowadzić w życie, nie pozostaje nic innego, jak podążać do swojego celu.

Wykroki

Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Zrób wykrok w przód i powoli uginaj kolano do kąta 90 stopni schodząc przy tym w dół. Im niżej zejdziemy, tym ćwiczenie będzie bardziej skuteczne. Przez cały ten czas utrzymuj proste plecy: klatka piersiowa wypięta, łopatki ściągnięte, tułów i miednica ustawione pionowo. Kolano nogi, która robi wykrok lub wypad do przodu powinno znajdować się przed linią palców stopy.

Wznosy tułowia

Połóż się na plecach. Umieść ręce wzdłuż tułowia i ugnij nogi w kolanach. Rozstaw stopy na szerokość ramion. Następnie zacznij wciskać pięty w podłoże i podnosić biodra z ziemi ściskając przy tym pośladki. Pamiętaj, aby trzymać przy tym proste plecy. Wdychaj powietrze podczas unoszenia pośladków, utrzymaj pozycję przez kilka sekund, kiedy Twoje biodra będą już maksymalnie wysoko i wydychaj podczas schodzenia w dół.

Nie masz motywacji, aby ćwiczyć w samotności? Tutaj znajdziesz nagranie, które pomoże Ci przeprowadzić dobry trening. Powodzenia!

Polecane

Może Cię zainteresować