×

Koronawirus w rządzie! Kolejne ministerstwo zostało poddane kwarantannie

Koronawirus w rządzie! Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera ujawnił w rozmowie z TVP Info, że koronawirusa wykryto u wiceministra rolnictwa. Kwarantanną zostało objęte całe kierownictwo resortu, z ministrem rolnictwa włącznie.

Koronawirus w rządzie

Odkąd w poniedziałek rano minister środowiska Michał Woś poinformował, że wykryto u niego koronawirusa, 15 ministrów przeszło testy, co opóźniło podejmowanie kluczowych dla całego kraju decyzji.

We wtorek po południu znane były już wyniki badań ministrów. Okazało się, że są zdrowi, jednak zagrożenie nadal istnieje.

Koronawirusa wykryto właśnie u jednego z wiceministrów rolnictwa. Informację potwierdził szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w TVP Info:

Mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych dowiedzieliśmy się, że mamy kolejny przypadek w rządzie osoby, która zachorowała, a w konsekwencji całe ministerstwo musiało przejść na zdalny tryb pracy, ponieważ zostało objęte kwarantanną.

Niefrasobliwość ministrów

Jak alarmuje OKO Press, członkowie rządu nie tylko nie rezygnują ze spotkań na żywo, lecz nawet chwalą się nimi w mediach społecznościowych, dając tym samym fatalny przykład Polakom, których jednocześnie namawia do pozostania w domach. A prezydent Andrzej Duda, jak gdyby nigdy nic, jeździ po kraju prowadząc swoją kampanię wyborczą.

Tymczasem ministerstwo rolnictwa jest już drugim rządowym resortem poddanym kwarantannie. Objęła ona także ministra Jana Ardanowskiego, który przeszedł na pracę zdalną. Jak poinformował Dworczyk:

Minister Ardanowski też jest objęty kwarantanną domową. Pracuje z domu i bierze udział w spotkaniach w trybie wideokonferencji.

A dopiero co Ministerstwo Rolnictwa rekomendowało na Twitterze ograniczenie kontaktów bezpośrednich… Trochę szkoda, że samo nie zastosowało się do własnych wytycznych.

 

Źródła: oko.press, wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Może Cię zainteresować