×

Koronawirus w rządzie! Zakażony mógł przenieść wirusa na innych polityków!

Koronawirus w rządzie! Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, zakażony jest wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Badaniom poddawane są kolejne osoby, z którymi wiceminister obrony miał kontakt w ostatnich dniach.

Kolejny gigantyczny przyrost zakażeń

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1 584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To kolejna tak wysoka liczba w ostatnich dniach. Jednakże rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz przekazał, że już wkrótce możemy spodziewać się nawet ponad 2 tys. zakażeń w ciągu jednej doby. Powód? Ogólne rozluźnienie, niestosowanie się do obostrzeń i nakazu zakrywania nosa i ust, powrót do pracy i codziennych obowiązków.

Koronawirus w rządzie
Twitter

W związku z gwałtownym przyrostem zachorowań, Ministerstwo Zdrowia wraz z zespołem specjalistów, lekarzy i farmaceutów, pracuje nad nowymi obostrzeniami dla stref żółtych i czerwonych. Efekty narad mamy poznać w następnym tygodniu.

Koronawirus w rządzie!

Jak się okazuje, wśród osób, które otrzymały pozytywny wynik testu na koronawirusa, jest również jeden z polityków.

Przypomnijmy: w marcu zakażony był minister Michał Woś. W sierpniu pisaliśmy o zakażeniu trzech senatorów: Jana Libickiego, Artura Dunina i Ryszarda Bobera z PSL-Koalicji Polskiej. Każdy z nich zakażenie przechodził w inny sposób.

Dzisiaj Polska Agencja Prasowa przekazała informację o zakażeniu wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej  Wojciecha Skurkiewicza. Resort obrony potwierdził te doniesienia.

Koronawirus w rządzie
Twitter

W komunikacie zaznaczono jednak, że wiceminister Skurkiewicz przechodzi infekcję bezobjawowo. Nie wyklucza to jednak, że mógł zarazić inne osoby. W związku z tym, w całym ministerstwie obowiązuje obecnie ostry reżim sanitarny. Osoby, z którymi wiceszef MON miał kontakt w ostatnich dniach, poddawane są testom na koronawirusa.

Jak podaje PAP, obostrzenia występują również na Akademii Sztuki Wojennej. Odwołano imprezy zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie, gdy okazało się, że zakażony jest rektor-komendant tej uczelni gen. bryg. dr Robert Kosowski, a także jeden z jego zastępców.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij