×

Koronawirus w przedszkolu. 70 dzieci wraz z rodzinami na kwarantannie!

Koronawirus w przedszkolu w Opolu został wykryty u jednego z pracowników. 17 osób z personelu oraz 70 dzieci wraz z całymi rodzinami skierowano na kwarantannę.

Trudny rok szkolny

Rozpoczęty 1 września rok szkolny budzi wiele emocji. Dzieci i młodzież po raz pierwszy od marca tłumnie pojawiły się w szkołach, przedszkolach i żłobkach, co wywołało wiele pytań na temat bezpieczeństwa epidemiologicznego i zachowania rygorów sanitarnych. Wszyscy, co zrozumiałe, obawiają się o zdrowie. Dodatkowo nauczyciele mają żal do ministra edukacji o to, że zrzucił na nich odpowiedzialność za bezpieczeństwo zdrowotne uczniów, nie zapewniając wystarczającej pomocy, za wyjątkiem urządzeń do dezynfekcji rąk.

Dariusz Piontkowski, dotychczasowy minister edukacji uspokajał na konferencjach prasowych, że sytuacja jest pod kontrolą, a jego następca Przemysław Czarnek, większe zagrożenie dla dzieci upatruje w edukacji seksualnej niż w pandemii koronawirusa.

Resort edukacji na Twitterze zamieścił triumfalnie grafikę, z której wynika, że wzrost zakażeń obserwowany od kilku tygodni w naszym kraju, jakimś cudem nie dotknął placówek oświatowych. Jak twierdzi Ministerstwo, na dzień 2 października tylko 458 placówek działało w trybie mieszanym, co stanowi 0,94 procent wszystkich, a 116, czyli 0,24 proc. w trybie zdalnym.

Brzmi optymistycznie, prawda?

 

Koronawirus w przedszkolu

Jednak przyglądając się bliżej sytuacji w poszczególnych placówkach, można odrobinę stracić ten optymizm. Z pewnością niewiele go pozostało wśród rodziców podopiecznych opolskiego przedszkola nr 29.

W sobotę rzeczniczka opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak poinformowała o wykryciu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników placówki. W rezultacie na kwarantannie znalazło się kilkaset osób! Do domów wysłano 12 nauczycieli, 4 pracowników obsługi, 1 pracownika administracji oraz 70 dzieci z trzech grup przedszkolnych wraz z rodzinami. Ich kwarantanna potrwa przynajmniej do 11 października. Przy okazji rzeczniczka ratusza poinformowała o koronawirusie szalejącym wśród zawodników klubu Sportowego Gwardia Opole:

Wszystko wskazuje na to, że kwarantanną objęty zostanie cały zespół wraz z trenerami i fizjoterapeutą. W przyszłym tygodniu wszyscy będą diagnozowani w kierunku zakażenia koronawirusem.

Opole w ogóle jest miastem mocno doświadczonym pandemią. Tylko od 1 września czyli w ciągu ciut ponad miesiąca obecność koronawirusa stwierdzono już u uczniów trzech szkół podstawowych, w żłobku nr 2, u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, w Liceum Ogólnokształcącym nr 2, Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego oraz w Zespole Szkół Elektrycznych.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com
Fotografie: pxhere.com

Może Cię zainteresować

zamknij