×

Nożownik zaatakował w przedszkolu. Trzy osoby nie żyją, sześć jest rannych

Nożownik zaatakował w przedszkolu. 48-letni mężczyzna wtargnął na teren prywatnej placówki i ranił dziewięć osób. Trzy z jego ofiar zmarły na miejscu, pozostali trafili do szpitala. Po dokonaniu zbrodni napastnik uciekł. Trwa policyjna obława za 48-letnim podejrzanym.

Nożownik zaatakował w przedszkolu

W środę 3 sierpnia br. w przedszkolu w południowo-wschodniej prowincji Chin Jiangxi rozegrały się dantejskie sceny. Jak poinformowała lokalna policja, około godziny 10 czasu lokalnego w gminie Anfu na teren prywatnego przedszkola wdarł się zamaskowany mężczyzna z nożem.

W wyniku ataku zginęły co najmniej trzy osoby, a sześć innych zostało rannych. Napastnik po dokonaniu zbrodni uciekł z miejsca zdarzenia i wciąż przebywa na wolności. Trwa obława za 48-letnim podejrzanym.

Organy bezpieczeństwa publicznego dokładają wszelkich starań, aby załapać podejrzanego

– czytamy w oświadczeniu policji. 

Nie ujawniono wieku ofiar. Jednak w sieci pojawiło się nagranie rzekomo zrobione po tym ataku nożownika w Chinach. Można na nim dostrzec policjanta, który niesie na rękach małe dziecko do karetki pogotowia.

To nie pierwszy taki przypadek! Masowe zabójstwa przy użyciu noża zdarzą się w Chinach coraz częściej

W Chinach posiadanie broni palnej jest zabronione. Jednak ataki nożowników, podczas których dochodzi do masowych zabójstw, zdarzają się coraz częściej. Jak podaje agencja AFP, „w ostatnich latach w Państwie Środka miało miejsce co najmniej kilka publicznych ataków z użyciem noży”.

Wśród nich również brutalny atak w przedszkolu w południowych Chinach, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku. Uzbrojony w nóż mężczyzna zabił wtedy dwoje dzieci, a 16 ranił.

Źródła: www.bangkokpost.com, wiadomosci.radiozet.pl, www.rp.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować