×

Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego w ostrych słowach o nowym ministrze

Siostrzeniec premiera krytykuje ministra edukacji, nawołując do udziału w proteście we Wrocławiu. „Sprzeciwimy się jednemu z największych homofobów”.

Kontrowersyjna nominacja

W zrekonstruowanym właśnie rządzie Dariusza Piontkowskiego na stanowisku ministra edukacji zastąpi Przemysław Czarnek, znany ze swoich konserwatywnych poglądów, między innymi na temat roli kobiety w społeczeństwie, która, jego zdaniem, powinna zająć się wyłącznie rodzeniem dzieci, a nie głupotami, takimi jak wykształcenie czy praca zawodowa.

Jednak największą sławę przyniosły Czarnkowi wypowiedzi na temat LGBT+. W czerwcu tego roku w rozmowie z TVP perorował:

Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją.

Zdaniem Borysa Budki, na razie jeszcze szefa Platformy Obywatelskiej, właśnie takimi wypowiedziami zwrócił na siebie życzliwą uwagę Jarosława Kaczyńskiego. Jak przekonuje Budka, dokładnie o taki efekt chodziło prezesowi PiS-u:

Kaczyński chce, żeby media zajmowały się człowiekiem homofobicznym z poglądami rodem ze średniowiecza. To jest typowa zagrywka Kaczyńskiego. Wrzucić spór ideologiczny, aby nie zajmować się pragmatyką. To jest teatr marionetek, którym steruje Kaczyński.

Siostrzeniec premiera krytykuje ministra

Rzeczywiście, z pandemią raczej przegrywamy, więc przyda się coś dla odwrócenia uwagi. Na razie się udaje. Przeciwko nominacji Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacjo i nauki zdążyło już zaprotestować kilka organizacji pozarządowych, Lewica i Młodzi Demokraci, a ostatnio również siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego.

17-letni Franciszek Broda jest gejem i działa na rzez praw mniejszości. Na swoim profilu na Facebooku zachęca do udziału w proteście przeciwko nowemu ministrowi:

Wpadnijcie na ważne wydarzenie! Już w tę niedzielę o godzinie 16:00 na wrocławskim Placu Wolności sprzeciwimy się jednemu z największych homofobów, który ma zajmować się edukacją.

Wpadnijcie na ważne wydarzenie! Już w tą niedzielę, o godzinie 16:00 na Wrocławskim Placu Wolności, sprzeciwimy się jedemu z największych homofobów, który ma zajmować się edukacją. #ZalewskaWróć

Opublikowany przez Franek Broda Czwartek, 1 października 2020

Źródła: www.fakt.pl, wyborcza.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij