×

Koronawirus w Polsce: ile nowych przypadków w poszczególnych województwach?

Koronawirus w Polsce: ile nowych przypadków odnotowano 19 kwietnia? Czy Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych, które zmarły w ciągu ostatniej doby? Jak obecnie przedstawia się ogólna liczba zakażeń w naszym kraju? Odpowiadamy.

Koronawirus w Polsce: ile nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w mediach społecznościowych drugi raport z 19 kwietnia o nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one następujących województw:
mazowieckiego (56),
wielkopolskiego (42),
dolnośląskiego (30),
śląskiego (26),
łódzkiego (20),
małopolskiego (8),
zachodniopomorskiego (7),
świętokrzyskiego (7),
podkarpackiego (4),
podlaskiego (3),
pomorskiego (1),
opolskiego (1).

W sumie już u 9287 osób w Polsce wykryto koronawirusa, z czego aż u 545 w ciągu ostatniej doby. Z powodu powikłań choroby Covid-19 zmarło 360 pacjentów. Dzisiaj resort zdrowia poinformował o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu):

[dane z godz. 10.00]

65-M Tychy, 84-M Racibórz, 82-M Kalisz. Większość osób miała choroby współistniejące.

[dane z godz. 17.30]

63-M Kraków, 76-M Racibórz, 88-M i 81-K Tychy, 87-M Poznań, 85-M Jarosław, 53-M i 79-K Koszalin, 98-M Pruszków oraz 82-K Kędzierzyn-Koźle. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Aktualna sytuacja w kraju

Obecnie mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a od jutra zostaną udostępnione dla spacerowiczów parki oraz lasy. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu zamknięte będą place zabaw. Ponadto, musimy zachowywać dystans społeczny – minimum 1,5 metra.

Wielu z nas zastanawia się również, kiedy będzie możliwy powrót do szkół. Termin zawieszenia zajęć mija 26 kwietnia, ale jest niemal pewne, że ta data zostanie znowu przesunięta. Musimy również uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o wznowienie działalności usług fryzjerskich i kosmetycznych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować