×

Koronawirus w Polsce. Ile jest nowych przypadków? Ile osób wyzdrowiało?

Koronawirus w Polsce: Ile jest nowych przypadków? Jaka jest ogólna liczba chorych w naszym kraju? Na te pytania odpowiedziało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Wynika z niego, że mamy 122 kolejnych zakażeniach i 2 zgony wśród osób z Covid-19.

Koronawirus w Polsce. Ile jest nowych przypadków?

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj po godz. 10.00 opublikowało komunikat o nowych zakażeniach, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Mamy ich 122 i dotyczą województw:
wielkopolskiego (41),
śląskiego (21),
dolnośląskiego (15),
pomorskiego (14),
zachodniopomorskiego (10),
opolskiego (9),
lubelskiego (5),
małopolskiego (2),
podlaskiego (2),
świętokrzyskiego (2),
lubuskiego (1).

Niestety, zwiększyła się również liczba ofiar śmiertelnych o kolejne 2. To stosunkowo niewiele w porównaniu do danych z wcześniejszych raportów.

Osoby, które zmarły w wyniku powikłań choroby Covid-19, to dwie kobiety: 70-latka z Poznania i 84-latka z Raciborza. Jak możemy przeczytać na profilach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia:

Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W sumie wykryto w Polsce już 11 395 zakażeń koronawirusem (w tym 526, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że już 2 265 osób wyzdrowiało.

Odmrażanie gospodarki

Liczba chorych rośnie, ale na szczęście nie w szybkim tempie. W związku z tym rząd łagodzi obostrzenia stopniowo znosząc zakazy (np. wejścia do parków i lasów) i zwiększając limity osób przebywających w sklepach oraz kościołach. A jutro prawdopodobnie dowiemy się o decyzjach rządu w sprawie kolejnych etapów odmrażania gospodarki.

Szkoły i inne placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte. Tym razem termin zawieszenia zajęć wyznaczono na 24 maja. Przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty i matur zaplanowano na czerwiec. A co z wyborami prezydenckimi?

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować