×

Koronawirus w Polsce 29 lipca. Rośnie liczba dobowych zachorowań

Koronawirus w Polsce 29 lipca. W naszym kraju niepokojąco rośnie liczba zakażonych COVID-19. Od dłuższego czasu najwięcej chorych przybywa na Śląsku oraz w Małopolsce.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego zamknięty do odwołania

Wstrzymana została działalność Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i w jego oddziale w Nowym Targu. Wszystko przez wykrycie koronawirusa u 3 pracowników nowosądeckiej placówki.

Wyniki poznaliśmy w weekend, ale tych osób nie było już od ponad tygodnia w pracy, musimy działać prewencyjnie i profilaktycznie. Dzisiaj wszyscy pracownicy są wzywani i będą mieli pobrane wymazy, oczywiście koszty za to poniesie ośrodek. Natomiast we wtorek i środę firma, która zajmuje się ozonowanie obiektów i pojazdów egzaminacyjnych wykona dezynfekcję w Nowym Sączu i w Nowym Targu.

– powiedział Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu w rozmowie z portalem nowysacz.naszemiasto.pl.

Nie wiadomo, jak długo utrzyma się ten stan i kiedy ośrodek powróci do funkcjonowania. W oficjalnym komunikacie Urzędu Marszałkowskiego poinformowano, że:

Absencja części pracowników spowodowała wstrzymanie egzaminów praktycznych oraz zaburzyła normalną pracę ośrodka. Dlatego też w najbliższym czasie wszelka działalność tego miejsca będzie całkowicie wstrzymana.

Osoby zdające egzaminy obawiają się teraz, że ich wpłaty przepadną. Jednakże kierownictwo MORD-u potwierdziło, że wszelkie opłaty za egzaminy zachowują ważność. Nie podano informacji kiedy można się spodziewać powrotu do funkcjonowania całego ośrodka.

Obecnie egzaminatorzy oraz pracownicy są badani na obecność koronawirusa.

Koronawirus w Polsce 29 lipca

Każdy kolejny raport Ministerstwa Zdrowia nie napawa optymizmem. Na razie nic nie wskazuje na to, aby krzywa miała się kierować w dół, a nawet wypłaszczać. Wczoraj potwierdzono 502 nowych zakażeń koronawirusem. 161 z nich odnotowano na Śląsku.

W dzisiejszym komunikacie poinformowano o 512 kolejnych pacjentach zakażonych COVID-19. Nowe przypadki dotyczą województw:

– śląskiego (183),
– małopolskiego (102),
– mazowieckiego (43),
– łódzkiego (30),
– pomorskiego (28),
– podkarpackiego (23),
– lubelskiego (18),
– dolnośląskiego (17),
– wielkopolskiego (14),
– zachodniopomorskiego (12),
– kujawsko-pomorskiego (10),
– lubuskiego (10),
– podlaskiego (7),
– opolskiego (5),
– świętokrzyskiego (5),
– warmińsko-mazurskiego (5).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowało także o śmierci kolejnych 12 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 44 416 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 694 to osoby zmarłe).

Źródła: wmeritum.pl, nowysacz.naszemiasto.pl, glos24.pl
Fotografie: twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować