×

Koronawirus w Polsce 27 października. Przerażający wzrost zakażeń

Koronawirus w Polsce 27 października: Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnym gigantycznym wzroście zakażeń. Zdaniem ekspertów, na efekty wprowadzonych obostrzeń musimy poczekać jeszcze około 2 tygodnie. Czy uda się wreszcie zapanować nad epidemią?

Prezydent Duda na kwarantannie w luksusowym ośrodku

Andrzej Duda ma koronawirusa — ta informacja pojawiła się w mediach 3 dni temu i spowodowała spore zamieszanie. Szczególnie wśród osób, które w ostatnich dniach spotykały się z prezydentem. Jedną z nich była tenisistka Iga Świątek, którą tuż przed otrzymaniem pozytywnego wyniku testu, Duda gościł w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie dla tenisistki i jej taty zakończyło się kwarantanną.

Wiadomość o zakażeniu Dudy była zaskoczeniem dla wszystkich, ponieważ prezydent przechodzi zakażenie bezobjawowo. Jak sam twierdzi, czuje się bardzo dobrze i nadal może pracować.

Super Express informuje, że Duda przebywa w izolacji w prezydenckiej willi Promnik niedaleko Warszawy, która jest ulubioną rezydencją pary prezydenckiej. To luksusowy ośrodek, w którym znajduje się jacuzzi, basen, siłownia, kort tenisowy oraz pokoje do prowadzenia telekonferencji. Prezydent ma również do dyspozycji trzy sypialnie.

Otwarcie szpitala na Stadionie Narodowym

Niestety, nie wszyscy zakażeni koronawirusem dochodzą do siebie w luksusowych, a nawet przyzwoitych warunkach. Niemal codziennie kolejne szpitale alarmują, że brakuje miejsc na oddziałach. Od 21 października, liczba nowych zakażeń koronawirusem odnotowywanych w Polsce nie spada poniżej 10 tys. przypadków.

Sytuację w woj. mazowieckim ma poprawić otwarcie szpitala na Stadionie Narodowym. To, jak zapowiedział Michał Dworczyk w rozmowie z Polsat News, nastąpi już w najbliższy piątek.

Wtedy 300 łóżek z całą aparaturą będzie już gotowych do funkcjonowania

– twierdzi szef kancelarii premiera.

W środę 28 października ma zakończyć się pierwszy etap prac.

Koronawirus w Polsce 27 października

Pierwsze dobre informacje zaczynają napływać od naszych południowych sąsiadów. W weekend dobowy przyrost zakażeń w Czechach wreszcie spadł poniżej 10 tys. Czy i u nas wreszcie się to uda? Na pewno nie prędko…

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 16 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (3529),
małopolskiego (1884),
wielkopolskiego (1577),
kujawsko-pomorskiego (1499),
łódzkiego (1421),
śląskiego (1298),
dolnośląskiego (917),
podkarpackiego (742),
pomorskiego (643),
zachodniopomorskiego (521),
świętokrzyskiego (434),
podlaskiego (426),
lubelskiego (400),
opolskiego (385),
lubuskiego (323),
warmińsko-mazurskiego (301).

W komunikacie resortu czytamy również o śmierci 132 kolejnych pacjentów z Covid-19:

Z powodu COVID19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 280 229/4 615 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować