×

Andrzej Duda ma koronawirusa! Prezydent jest pod opieką „odpowiednich służb”

Andrzej Duda ma koronawirusa! Poinformował o tym rzecznik prezydenta w mediach społecznościowych. Jak czuje się głowa państwa? Gdzie doszło do zakażenia?

Andrzej Duda ma koronawirusa

O tym, że Andrzej Duda zaraził się koronawirusem, poinformował rzecznik prezydenta na swoim Twitterze.

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi

– napisał Błażej Spychalski.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, prezydent nie ma poważniejszych objawów. Dodatkowo na kwarantannę uda się rzecznik prezydenta:

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Prezydenta RP informuję, że udaję się na kwarantannę.

Gdzie się zaraził?

Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa zaraz po tym, jak odwiedził w piątek (23 października) pracowników budujących szpital tymczasowy na PGE Narodowym.

Prezydent przebywał tam w gronie co najmniej kilkudziesięciu osób, m.in. w obecności szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Jak nieoficjalnie informuje Wirtualna Polska, on także ma udać się na kwarantannę (drugi raz w ciągu ostatnich trzech tygodni).

Kilka godzin wcześniej prezydent gościł w Pałacu Prezydenckim tenisistkę Igę Świątek oraz jej ojca, Tomasza Świątka. Niewykluczone, że i oni będą musieli poddać się kwarantannie po kontakcie z zakażonym prezydentem.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.rmf24.pl, tvn24.pl
Fotografie: Wikimedia

Może Cię zainteresować

zamknij