×

Koronawirus w Polsce 26 kwietnia. Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce 26 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach. Jaka jest ogólna liczba chorych? Ile osób z Covid-19 zmarło? Czy szczyt epidemii ciągle przed nami?

Wypłaszczona krzywa zachorowań

W wywiadzie dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że siedzenie w domu jest poświęceniem koniecznym, ale opłacalnym, bo krzywą zachorowań udało się wypłaszczyć:

To, co mogę dziś powiedzieć z cała pewnością to, to że jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań i to, że jednak tę skalę zachorowań udało nam się wypłaszczyć.

Nie oznacza to jednak, że szczyt epidemii już za nami. Dlatego też łagodzenie obostrzeń rządowych jest stopniowe. Poza zmianą limitów dotyczących osób przebywających w sklepach i kościołach, otwarciem lasów i parków dla spacerowiczów oraz umożliwieniem poruszania się bez opiekuna dzieciom od 13. roku życia – póki co, niewiele się zmieniło.

Szkoły nadal będą zamknięte

Decyzją rządu, przedłużono zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych do 24 maja. Do tego czasu uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych będą kontynuować naukę w formie zdalnej. Jak czytamy w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera:

W niedługim terminie podamy informacje dotyczące ewentualnej możliwości prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Kolejne decyzje dotyczące łagodzenia obostrzeń w Polsce będą podejmowane na podstawie aktualnej sytuacji epidemiologicznej. A ta może ulec poprawie wraz z nadejściem słonecznych dni. Badacze przeprowadzili eksperyment naukowy by znaleźć odpowiedź, na pytanie, czy słońce zabija koronawirusa. Wyniki są optymistyczne.

A jak przedstawiają się dzisiejsze dane o liczbie nowych zakażeń?

Koronawirus w Polsce 26 kwietnia

Ministerstwo Zdrowia rano poinformowało o 122 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym kraju. Podało również informację o 2 kolejnych zgonach wśród osób z Covid-19. W popołudniowym raporcie resort podaje, że mamy 222 nowe przypadki, które dotyczą województw:
śląskiego (53),
dolnośląskiego (48),
mazowieckiego (46),
pomorskiego (36),
łódzkiego (19),
małopolskiego (7),
kujawsko-pomorskiego (4),
opolskiego (2),
podkarpackiego (2),
zachodniopomorskiego (2),
lubuskiego (1),
świętokrzyskiego (1),
podlaskiego (1).

Niestety, również liczba ofiar śmiertelnych powiększyła się o 10 (w sumie stwierdzono już 535 zgonów – jeden usunięto z wykazu z powodu zdublowania).

Jak czytamy w komunikacie MZ w mediach społecznościowych:

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 81-K Kędzierzyn-Koźle, 59-K i 90-M Puławy, 86-M Poznań, 68-M Bolesławiec, 92-M Koszalin, 82-K Szczecin, 72-M, 79-M i 65-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące.

Informujemy, że ze względu na zdublowany przez PSSE Radom zgon, usuwamy go z wykazu.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi: 11 617. W ciągu ostatniej doby wykonano 11,6 tys. testów na koronawirusa. Liczba przebadanych próbek: 290 633. Pocieszająca jest wiadomość o 2265 osobach, które wyzdrowiały.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować