×

Koronawirus w Polsce 25 maja. Ile jest nowych przypadków zachorowań?

Koronawirus w Polsce 25 maja: Ministerstwo Zdrowia przedstawiło właśnie najnowszy raport dotyczący liczby zachorowań. Rano po raz pierwszy od dawna otrzymaliśmy informację, że ostatniej doby nie zgłoszono przypadku zgonu z powodu COVID-19. Jak wygląda obecna sytuacja?

Koronawirus w Polsce 25 maja – aktualne dane

Jak informuje resort zdrowia, mamy 193 nowe osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Nowe przypadki zachorowań dotyczą województw:
śląskiego (69),
mazowieckiego (66),
dolnośląskiego (22),
łódzkiego (15),
świętokrzyskiego (6),
lubuskiego (4),
pomorskiego (4),
podlaskiego (2),
lubelskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (1),
wielkopolskiego (1),
opolskiego (1).

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce, wzrosła do 21 631 (w tym 1 007, to osoby zmarłe).

MZ poinformowało w popołudniowym raporcie, że nie żyje kolejnych 11 pacjentów z Covid-19:

Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ponadto, jak wynika z komunikatu, wykreślono dwa przypadki zakażeń:

Z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego.

Na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia wynika, że nadal 2 268 osób jest hospitalizowanych, 78 259 objętych kwarantanną, a 19 587 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Pocieszająca jest wiadomość, że 9 279 pacjentów wyzdrowiało.

W ciągu doby wykonano ponad 12,1 tys. testów na koronawirusa

Od 1 czerwca zniesienie kolejnych obostrzeń?

Jednym z największych zaskoczeń ostatnich dni jest ponowna zmiana zdania ministra Szumowskiego na temat noszenia maseczek ochronnych. Jeszcze niedawno szef resortu zdrowia zapowiadał, że obowiązek zakrywania nosa i ust zostanie z nami jeszcze przez rok, a nawet 2 lata.

Dzisiaj jednak przyznał, że wkrótce zapadnie decyzja dotycząca tego nakazu. Prawdopodobnie z dniem 1 czerwca rząd zniesie wspomniany obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Ale na tym nie koniec zmian. Jak wynika z ustaleń RMF FM, we wtorek rząd ogłosi następny etap odmrażania kolejnych sektorów gospodarki. Tym razem będzie on dotyczył głównie sfery rekreacji i rozrywki. Chodzi przede wszystkim o ponowne otwarcie siłowni i klubów fitness. Jednak z pewnymi ograniczeniami, takimi jak wprowadzenie limitu klientów i zamknięcie natrysków.

Trwają również prace nad otwarciem kin. We wtorek rząd ma ponoć także ogłosić, że dopuszczalna liczba gości weselnych wzrośnie do 50.

Przypomnijmy: na całym świecie odnotowano już około 5,5 mln przypadków koronawirusa. Obecnie sytuacja najgorzej wygląda w USA, Rosji i krajach Ameryki Południowej.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować