×

Koronawirus w Polsce 25 listopada. Znacznie większa liczba zakażeń niż wczoraj

Koronawirus w Polsce 25 listopada. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym wzroście ilości zakażeń COVID-19. Tymczasem Amerykanie ostrzegają, że szczepienie wyprodukowanymi specyfikami wiąże się z wystąpieniem objawów koronawirusa.

Powikłania poszczepienne

Informacja o pojawieniu się na rynku kilku różnych szczepionek przeciwko COVID-19 sprawiła, że wszyscy zyskali nową nadzieję na to, że koronawirusa uda się całkowicie wyeliminować. Niestety najnowsze badania Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (UJH) w Baltimore wskazują na to, że zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi niewiele różni się od zachorowania na niego!

Zdaniem naukowców z Amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC) zastosowanie szczepionek firmy Pfizer oraz Moderna wiąże się z koniecznością przyjęcia aż dwóch dawek substancji. Co więcej, specjaliści obawiają się, że po przyjęciu pierwszej serii specyfiku, pacjenci nie zgłoszą się po drugą, widząc jak ciężkie są powikłania związane z pierwszym zastrzykiem. Obaj producenci przyznali, że szczepienia mogą powodować skutki uboczne, przypominające łagodny przebieg COVID-19. Należą do nich bóle mięśni, dreszcze i bóle głowy. Jedna z osób wchodzących w skład komisji doradczych CDC przekonuje, że po przyjęciu pierwszej szczepionki, ludzie powinni wrócić po kolejną.

Naprawdę musimy uświadomić pacjentom, że to nie będzie jak spacer po parku. (…) Będą czuć, że dostali szczepionkę. Prawdopodobnie nie będą się czuć wspaniale. Ale muszą wrócić po drugą dawkę.

Koronawirus w Polsce 25 listopada

CNBC przyznaje, że uczestnicy testów szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Moderna i Pfizer skarżyli się na niepokojące objawy. Miały one postać wysokiej gorączki, silnych bólach głowy i całego ciała, wyczerpania i innych, indywidualnych objawów. Stąd pojawia się pytanie, jaki sens ma szczepienie, które wywołuje symptomy choroby, na którą jest się szczepionym. Można przypuszczać, że konieczność dwukrotnego szczepienia będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami. Dwukrotne zaangażowanie w proces szczepień kadry medycznej i zorganizowanie logistyki pochłonie ogromne pieniądze.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 362 nowych przypadkach zakażeń. Dotyczą one województw:

– śląskiego (1941),
– mazowieckiego (1577),
– wielkopolskiego (1420),
– kujawsko-pomorskiego (1321),
– pomorskiego (1126),
– zachodniopomorskiego (1011),
– łódzkiego (1010),
– małopolskiego (933),
– lubelskiego (932),
– warmińsko-mazurskiego (858),
– dolnośląskiego (825),
– podkarpackiego (590),
– lubuskiego (504),
– opolskiego (459),
– podlaskiego (449),
– świętokrzyskiego (303).

Z powodu #COVID19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby.

Łącznie od początku trwania epidemii w Polsce miało miejsce 924 422 zakażeń oraz 14 988 zgonów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować