×

Koronawirus w Polsce 24 października. Liczba dziennych zakażeń nadal nie spada

Koronawirus w Polsce 24 października. Epidemia paraliżuje polski system opieki zdrowotnej. Niemal na całym świecie następuje gwałtowny przyrost nowych zakażeń. Mimo to nikt poza Rosją nie chce zdecydować się na zastosowanie „wschodniej szczepionki”.

Szczepionka już istnieje

Epidemia koronawirusa na całym świecie sieje spustoszenie. Z dnia na dzień statystyki dotyczące liczby ofiar oraz chorych przyjmują coraz bardziej dramatyczne dane. Pomimo tego, że już od ponad dwóch miesięcy istnieje szczepionka przeciwko koronawirusowi, świat neguje jej skuteczność i nie chce przystąpić do szczepień.

WHO i większość państw sprzymierzonych z USA uważa, że szczepionka wyprodukowana przez Rosję nie powinna być wykorzystywana. Jako argument podają fakt, że nie przeszła odpowiednich testów. Tymczasem, w Rosji lada dzień rozpoczną się pierwsze szczepienia. Zachód ze względów finansowych nie chce zdecydować się na zakup rosyjskiej szczepionki. Otwarcie mówi się o tym, że jedynym specyfikiem, który może zostać zakupiony przez Europę jest ten opracowywany przez Uniwersytet w Oxfordzie. I chociaż na dobrą sprawę brytyjska szczepionka jeszcze nie istnieje, to już Komisja Europejska oraz wybrane kraje podpisały kontrakty na jej zakup!

Koronawirus w Rosji

Rosja dużo lepiej niż Polska radzi sobie z epidemią COVID-19. Dziennie w kraju przeprowadzane jest ponad 300 000 testów, co przy porównaniu liczby mieszkańców plasuje Rosję w dużo korzystniejszej sytuacji. Dla porównania, przy takiej jak rosyjska dostępności badań, w Polsce powinno być wykonywane ponad 84 000 testów dziennie, a nie średnio 48 500.

Co więcej, Rosja już od dłuższego czasu otwiera szpitale tymczasowe, zlokalizowane w halach wystawowych oraz obiektach sportowych. W miejscach tych dostępny jest profesjonalny sprzęt medyczny oraz pomoc lekarska.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja daje sobie radę z epidemią i nie ma powodów do niepokoju.

Sytuacja jest pod kontrolą. Nie jest łatwo, jest napięta, ale jest pod kontrolą.

Koronawirus w Polsce 24 października

Jak informuje dzisiaj Ministerstwo Zdrowia, mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (2026),
małopolskiego (1482),
wielkopolskiego (1472),
śląskiego (1262),
łódzkiego (1001),
podkarpackiego (891),
kujawsko-pomorskiego (777),
pomorskiego (776),
lubelskiego (715),
dolnośląskiego (645),
zachodniopomorskiego (580),
opolskiego (558),
świętokrzyskiego (412),
lubuskiego (379),
warmińsko-mazurskiego (344),
podlaskiego (308).

Są też ofiary śmiertelne. W komunikacie MZ czytamy o śmierci 179 osób z Covid-19:

Z powodu COVID19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 150 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 241 946/4 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować