×

Koronawirus w Polsce 23 stycznia. Wkrótce poznamy prawdę o źródle COVID-19

Koronawirus w Polsce 23 stycznia. Po serii błędów w statystykach Ministerstwa Zdrowia, liczby dotyczące pandemii znów wróciły do normalności. Dzienne przyrosty zakażeń wciąż utrzymują się na niskim poziomie.

 Geneza COVID-19

Do dziś specjaliści w dziedzinie wirusologii nie ustalili, jakie było pierwotne źródło koronawirusa. Początkowo media podawały sprzeczne wiadomości na temat przeniesienia patogenu z pancernika, nietoperza, bądź węża na człowieka. Mówiło się, że do pierwszego zakażenia mogło dojść na targu. Informacja ta budziła liczne podejrzenia, gdy nagle pod koniec marca zeszłego roku epidemia w Wuhan zaczęła wygasać. Równocześnie w pozostałych regionach świata pandemia dopiero nabierała tempa. Naukowcy zaczęli snuć domysły, że Chińczycy mogli mieć swój udział w stworzeniu groźnego wirusa.

Do podobnego wniosku doszedł sekretarz stanu USA, Mike Pompeo. W zeszłym tygodniu polityk zaapelował do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o dokładne zbadanie źródła koronawirusa. Stwierdził, że niezależna komisja powinna ustalić czy SARS-CoV-2 wydostał się z laboratorium w Wuhan. Co więcej, na amerykańskiej rządowej stronie internetowej ukazał się raport wywiadowczy, z którego jednoznacznie wynika, że koronawirus rzeczywiście mógł zostać stworzony przez człowieka.

Chiny stworzyły wirusa?

Dzień przed wezwaniem Mike’a Pompeo do Wuhan przyjechał zespół ekspertów WHO. Pod nadzorem chińskiego rządu specjaliści będą badać okoliczności powstania pierwszego epicentrum COVID-19. Pompeo jest przekonany, że Chiny ukrywają prawdę na temat koronawirusa.

Pekin nadal ukrywa ważne informacje. Naukowcy potrzebują ich, aby chronić świat przed tym śmiertelnym wirusem oraz przed kolejnym.

W raporcie można przeczytać, że już jesienią 2019 roku wybrani pracownicy Instytutu Wirusologii w Wuhan (WIV) zachorowali na nieznaną chorobę. Objawy zakażenia były łudząco podobne do tych, obserwowanych u chorych na COVID-19. Dopiero dużo później Chiny oficjalnie poinformowały o pierwszym przypadku koronawirusa. Mike Pompeo przypuszcza, że chińska uczona Shi Zhengli mogła kłamać.

To rodzi pytania o wiarygodność chińskiej uczonej Shi Zhengli, która twierdziła, że nie stwierdzono jakichkolwiek przypadków koronawirusa wśród pracowników laboratorium i studentów wirusologii.

Koronawirus w Polsce 23 stycznia

W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 322 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chorzy pochodzą z województw:

– mazowieckiego (936),
– kujawsko-pomorskiego (644),
– wielkopolskiego (600),
– śląskiego (529),
– pomorskiego (513),
– zachodniopomorskiego (477),
– dolnośląskiego (414),
– lubelskiego (378),
– warmińsko-mazurskiego (361),
– łódzkiego (348),
– małopolskiego (250),
– podlaskiego (218),
– lubuskiego (166),
– podkarpackiego (159),
– opolskiego (95),
– świętokrzyskiego (90).

Z powodu #COVID19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 264 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣ 4️⃣7️⃣0️⃣ 8️⃣7️⃣9️⃣/35 253 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij