×

Rozpaczliwy apel Adama Niedzielskiego. „Od tego zależą najbliższe tygodnie”

Adam Niedzielski komentuje dane o zakażeniach i twierdzi, że „od tego jak bezpiecznie spędzimy święta zależą najbliższe tygodnie”. Apeluje do Polaków o rozwagę w trakcie nadchodzących dni.

Niedzielski komentuje dane o zakażeniach

Ministerstwo Zdrowia poinformowano, że zanotowano 28 073 nowych przypadkach koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Niestety zmarło także 571 chorych.

Adam Niedzielski w mediach społecznościowych zauważył, że nastąpił spadek zachorowań o 10 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Zaapelował do Polaków w kwestii spędzania Świąt Wielkanocnych:

Dziś 28,1 tys nowych zakażeń, czyli o ponad 3,6 tys mniej niż tydzień temu. To kolejny dzień ponad 10% spadku. Od tego jak bezpiecznie spędzimy te Święta zależy co będzie działo się w najbliższych tygodniach.

W życzeniach świątecznych Minister Zdrowia podkłada ogromną nadzieję w szczepieniach. Liczy, że dzięki nim wrócimy do normalnego funkcjonowania oraz zwyczajowego obchodzenia świąt Wielkanocnych.

Apel o pozostawaniu w domu wystosował także premier Mateusz Morawiecki, który także przeprosił Polaków za niedogodności. Jak przekazał w swoim ostatnim orędziu:

Przed nami wyjątkowy czas, Święta Wielkanocne. Niestety po raz drugi spędzimy je w cieniu pandemii. Jesteśmy dziś w najtrudniejszym momencie walki z koronawirusem. Dlatego chciałbym zwrócić się do państwa z apelem, pozostańmy w te święta w domu w gronie najbliższej rodziny.

Nie tylko Polacy buntują się przeciwko obostrzeniom

Na całym świecie ludzie są coraz bardziej zmęczeni wszelkimi ograniczeniami. W Belgii 1 kwietnia policja brutalnie rozbiła festiwal muzyczny, który okazał się żartem z okazji Prima Aprilis. Młodzi ludzie zostali potraktowani gazem łzawiącym i armatkami wodnymi.

Od początku roku sprzeciw wobec obostrzeniom jest dobrze widoczny we Francji. Prezydent Macron zapowiedział powrót do lockdownu po gwałtownym wzroście zakażeń na terenie całego kraju. Francuzi także liczą na to, że szczepionka zahamuje pandemię.

Francuskie władze ds. Zdrowia podały w środę, że około 8,5 miliona ludzi otrzymało co najmniej pierwszą dawkę szczepionki. To stanowi około 13 proc. całej populacji kraju.

Czy obecne obostrzenia pomogą w walce z Covid-19?

Źródła: www.polsatnews.pl, wydarzenia.interia.pl, theglobalherald.com, www.dw.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij