×

Koronawirus w Polsce 14 kwietnia: 270 nowych zakażeń i 18 ofiar śmiertelnych

Koronawirus w Polsce 14 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi i jednocześnie ostatni już dzisiaj raport dotyczący liczby osób zakażonych w naszym kraju. Zdiagnozowano już ponad 7 tysięcy chorych, ale te dane zmieniają się z dnia na dzień. Wciąż przybywa nowych przypadków.

Koronawirus w Polsce 14 kwietnia

W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W najnowszym, że mamy kolejnych 152 wykrytych zakażeń.

Dotyczą one województw:
śląskiego (41),
mazowieckiego (27),
opolskiego (19),
łódzkiego (16),
świętokrzyskiego (12),
dolnośląskiego (10),
podlaskiego (10),
kujawsko-pomorskiego (7),
wielkopolskiego (6),
małopolskiego (3)
i zachodniopomorskiego (2).

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 7202.

Resort zdrowia udostępnił w mediach społecznościowych również informacje o ofiarach śmiertelnych. W ciągu ostatniej doby zmarło 18 osób zakażonych koronawirusem. Są to (wiek-płeć, miejsce zgonu):

[dane z godz. 10] 69-K i 68-M Tychy, 64-K Kraków, 75-M Grudziądz, 82-M Poznań, 60-M Bolesławiec.

[dane z godz. 17] 98-K i 66-M Racibórz, K-86 Tychy, 70-M Grudziądz, 73-K i 82-K Poznań, 42-M, 81-M, 82-K Radom, 94-K, 86-M Warszawa, 83-M Rusiec.

Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zgonów z powodu Covid-19, to: 263!

Wakacje w czasach pandemii

Wielu z nas ma nadzieję, że już za miesiąc, góra dwa wszystko wróci do normy. Po cichu liczymy, że koronawirus zniknie wraz z nadejściem lata, a wszystkie obostrzenia rządu zostaną zniesione. Niestety epidemiolodzy, jak i sam minister zdrowia nie pozostawiają nam złudzeń.

Łukasz Szumowski o wakacjach w pandemii wypowiedział się w radiu RMF FM. Ostrzegł Polaków, by nie mieli zbyt dalekosiężnych planów, jeśli chodzi o wysyłanie dzieci na kolonie czy obozy letnie, bo:

O takich [wakacjach – przyp. red.], jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich. Chyba, że będziemy już mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy – żeby sprawdzać, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał, ale to już dalszy etap działania

Pozostaje więc nam uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać wszelkich zaleceń rządu oraz WHO.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij