×

Koronawirus w Polsce 1 października. Padł kolejny, olbrzymi rekord zachorowań

Koronawirus w Polsce 1 października. Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny niepokojący komunikat odnośnie obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Czy dzisiaj padł kolejny rekord zachorowań?

Skąd tyle zakażeń?

Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia wyjaśniał, dlaczego w Polsce codziennie od pewnego czasu odnotowuje się ponad 1000 zakażeń koronawirusem.

W porównaniu do wiosny tych nowych zakażeń niestety jest zdecydowanie więcej. W tej chwili wróciliśmy do normalności, jesteśmy aktywni.

Wiceminister przypomniał, że wiosną liczba zakażeń oscylowała wokół 500. Dodatkowo rząd wprowadził lockdown na terenie całego państwa. Obecnie dzieci chodzą do szkół, a część dorosłych wróciła do pracy w trybie stacjonarnym.

Przy okazji wiceminister zdrowia zapowiedział, że przed Wszystkimi Świętymi mogą zostać wydane specjalne zalecenia:

Dokładnie za miesiąc mamy 1 listopada. Jest to święto, kiedy naprawdę wszyscy się przemieszczamy, czasami przez pół Polski jedziemy na groby bliskich. Myślę, że tydzień, dwa przed Wszystkimi Świętymi takie zalecenia się pojawią.

Koronawirus w Polsce 1 października

Wczoraj (30 września) resort zdrowia poinformował o 1 552 osobach, które zachorowały na Covid-19. W związku z tym zdecydowano się wprowadzić nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych. Czy pomoże to ustabilizować sytuację w kraju?

W godzinach porannych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1967 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Pacjenci pochodzą z województw:

– małopolskiego (285),
– mazowieckiego (268),
– pomorskiego (180),
– kujawsko-pomorskiego (179),
– wielkopolskiego (173),
– śląskiego (148),
– łódzkiego (117),
– podkarpackiego (107),
– warmińsko-mazurskiego (102),
– lubelskiego (98),
– dolnośląskiego (96),
– podlaskiego (64),
– zachodniopomorskiego (58),
– świętokrzyskiego (43),
– lubuskiego (28),
– opolskiego (21).

Resort z przykrością powiadomił także, że śmierć z powodu Covid-19 poniosła 1 osoba. Natomiast kolejnych 29 pacjentów zmarło z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami.

Łącznie na terenie kraju mamy 93 481 osób zakażonych koronawirusem (w tym 2 543 to osoby zmarłe).

Źródła: www.wprost.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować