×

Koronawirus w kościele! Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy świętych

Koronawirus w kościele w Zdziechowie (woj. wielkopolskie). Gnieźnieński sanepid poszukuje uczestników mszy świętych i apeluje o obserwowanie swojego stanu zdrowia. Dotyczy to szczególnie tych osób, które podczas wymienionych nabożeństw przystąpiły do komunii świętej.

Powody do radości?

W niedzielę w Polsce odnotowano niespełna 23 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Minister Adam Niedzielski złożył w związku z tym nietuzinkowe życzenia.

Życzę Państwu, aby spadkowa tendencja liczby zakażeń, jaką obserwujemy od trzech dni, nabrała trwałego charakteru

– napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Sądząc po ostatnich dniach, życzenia okazały się prorocze, ponieważ w najnowszych raportach MZ poinformowano „zaledwie” o ponad 9 tys. i ponad 8 tys. zakażeń koronawirusem. To kilkakrotnie mniej niż w ostatnich tygodniach, ale oczywiście na radość jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie. W Wielkanoc niewiele osób wykonało testy. Mimo lockdownu i obowiązujących restrykcji w okresie świątecznym było za to sporo okazji, by się spotkać. Czy uda się uniknąć poświątecznego przyrostu zakażeń i zgonów?

Koronawirus w kościele w Zdziechowie

Mimo obostrzeń pewnych sytuacji nie da się uniknąć. W sklepach, na parkingach, w kościołach, ale i w domach, w ostatnich dniach spotykało się wiele osób. W takich warunkach nie trudno o zakażenie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) szuka osób, które pod koniec marca uczestniczyły w mszach świętych w kościele w Zdziechowie. Jak ustalono, osoba zakażona koronawirusem uczestniczyła w następujących mszach świętych: w dniach: 24-27 marca o godz.: 18:00, 28 marca o godz.: 8:30 i 11:00, 29 marca o godz. 18:00. Chodzi o parafię pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie apeluje, by osoby, które w tych dniach uczestniczyły w jednym z wymienionych nabożeństw, zgłosiły się na infolinię Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod numerem telefonu 22 25 00 115.

Nie wiadomo, kim była osoba zakażona koronawirusem. Można przypuszczać, że chodzi o jedną z osób, które pełniły funkcje liturgiczne.

Sanepid prosi o obserwowanie swojego stanu zdrowia. Dotyczy to szczególnie tych osób, które przystępowały do komunii świętej.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij