×

Koronawirus: 36 nowych przypadków w Polsce! W sumie to już 287 potwierdzonych przypadków

Ministerstwo zdrowia podało nowe dane – potwierdzono aż 36 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie to już 287 pozytywnych wyników testów na koronawirus. 5 osób zmarło z powodu choroby.

Nowe liczby są zatrważające

Większość nowych przypadków potwierdzono w województwie mazowieckim – aż 28 z 36. Pozostałe pochodzą ze śląskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i opolskiego. Tradycyjnie już nowe dane podało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera.
W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)
Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego.

Będzie ich więcej?

Niestety, wciąż jest zapowiadany wzrost liczby zachorowań. Na szczęście pojawiają się też pozytywne informacje – takie jak trzynastu chorych którzy wyleczyli się z koronawirusa. Wśród nich znalazł się pierwszy pacjent z COVID-19 w Polsce, który już opuścił szpital.
Wydaje się też, że cały świat jednoczy się w pomocy chorym. Dziś Chiny podjęły decyzję o wysłaniu do polski ogromnej pomocy – między innymi 10 tysięcy testów na koronawirusa i 20 tysięcy maseczek ochronnych. Jak powiedział ambasador – „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.
Przy okazji przyłączamy się do apelu medyków i prosimy – jeśli to tylko możliwe – zostańcie w domach. Jeśli w waszym otoczeniu znajdują się osoby samotne czy starsze – zaproponujcie pomoc. A przede wszystkim – zgodnie z akcją ratowników medycznych #Niekłammedyka – czyli nie kłamcie na temat objawów czy osób z którymi mieliście kontakt!

Polecane

Może Cię zainteresować