×

Pierwszy pacjent z koronawirusem opuszcza szpital. 17 nowych przypadków zakażenia

Pierwszy pacjent z koronawirusem opuszcza szpital. To pierwsza dobra wiadomość dotycząca choroby Covid-19 w naszym kraju. Niestety liczba zakażonych znowu się zwiększyła. Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o kolejnych przypadkach.

Koronawirus w Polsce

17 marca około godz. 21.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone testami laboratoryjnymi przypadki dotyczą:

  • 8 osób z woj. łódzkiego,
  • 5 z woj. dolnośląskiego,
  • 1 z woj. opolskiego,
  • 1 z woj. śląskiego,
  • 1 z woj. zachodniopomorskiego,
  • 1 z woj. podlaskiego.

W związku z tym, obecnie w każdym województwie odnotowano co najmniej jeden przypadek koronawirusa. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, to 238 – w tym pięć zgonów z powodu Covid-19 i, jak podawało ministerstwo, „chorób współistniejących”.

Przypomnijmy, że o piątej ofierze koronawirusa w Polsce dowiedzieliśmy się dzisiaj. To 57-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Wałbrzychu.

Pierwszy pacjent z koronawirusem opuszcza szpital

Z Ministerstwa Zdrowia doszły do nas dzisiaj również pozytywne wiadomości. Okazuje się, że już jutro pierwszy pacjent zakażony koronawirusem opuści szpital.

Oby pozostali chorzy również mogli, jak najszybciej wrócić do swoich domów.

Wyniki badań ministrów na obecność koronawirusa

Prof. Łukasz Szumowski poinformował dzisiaj, że Michał Woś ma pozytywny wynik, jest chory na COVID-19, ale czuje się dobrze. Zapewnił, że wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem środowiska „zostały zmapowane przez służby sanitarne i osoby z newralgicznych sektorów państwa przeszły 7-dniową kwarantannę”.

Powiedział również, że wykonano ministrom testy na obecność koronawirusa i są już wyniki:

Te osoby, które miały negatywne wyniki są zwolnione z kwarantanny, zgodnie z procedurami. Wszystkie wyniki, które spłynęły do tej pory, są negatywne. Ta grupa, która była na zebraniu Rady Ministrów ma wynik ujemny COVID-19.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować