×

Kolejne zmiany w obostrzeniach. Rząd na szybko przygotowuje nowelizację

Kolejne zmiany w obostrzeniach wywołały niemałe zamieszanie. Podczas gdy wszyscy byli przekonani, że w Sylwestra nie będą mieli możliwości opuszczania domu, rząd zapowiedział kolejne modyfikacje. Tego nikt nie mógł przewidzieć!

Zaskakujące posunięcie

Informacja o tym, że w Sylwestra nie będziemy mieli możliwości opuszczania domu pomiędzy godziną 19:00, a 6:00 rano zdumiała wszystkich Polaków. Wielu obywateli jest oburzonych ograniczeniem możliwości przemieszczania. Specjaliści z kolei, zauważają, że z prawnego punktu widzenia wspomniane rozporządzenie w hierarchii ważności znajduje się niżej niż Konstytucja RP. Ich zdaniem jest ono zwyczajnie nielegalne.

Niemniej jednak, niezależnie od aspektów prawnych, nie ulega wątpliwości, że policja będzie wyciągać konsekwencje w stosunku do osób przebywających w Sylwestra poza domem. Wobec wprowadzonych obostrzeń pojawiło się w sieci sporo głosów sprzeciwu. Niektórzy zwracają uwagę na to, że pomimo wprowadzenia kwarantanny narodowej od 28 grudnia oraz zamknięcia galerii handlowych i stoków narciarskich, kasyna nadal mogłyby funkcjonować. Ta decyzja jest ogromnym zaskoczeniem dla sporej części polityków, komentatorów i ekspertów. Oburzony tym faktem był także dziennikarz Marcin Makowski, który napisał na Twitterze:

Wszystko zamknięte, a kasyna nadal mogą działać. Przecież to śmianie się w twarz hotelarzom, właścicielom restauracji, branży fitness, itd.

Odzew na jego post był niemal natychmiastowy. Maciej Wąsik napisał:

<a href=Twitter">

Twitter

Kolejne zmiany w obostrzeniach

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w rozmowie z TVN24 odpowiedział na pytanie o to, dlaczego rząd wcześniej nie zdecydował o zamknięciu kasyn. Polityk przyznał, że nie wiedział o tym.

Przyznam się, że nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Przypomnijmy, że w oparciu o nowe rozporządzenie w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzono zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych. Oprócz tego, zamknięte będą baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness. Do tej pory regulacje nie dotyczyły kasyn. Na chwilę obecną może w nich znajdować się jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Obostrzenia związane z walką z koronawirusem obowiązują także w Święta Bożego Narodzenia. Policja będzie kontrolować czy zachowane są limity gości.

<a href=Pixabay">

Pixabay

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować