×

Kinga Duda podjęła ważną decyzję dotyczącą jej przyszłości. Co na to prezydent?

Kinga Duda podjęła ważną decyzję dotyczącą jej planów na przyszłość. Córka prezydenta Polski ostatnio pracowała w kancelarii w Londynie. Teraz ma inny pomysł na siebie.

Kinga Duda podjęła ważną decyzję

W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się o córce Andrzeja Dudy. A to wszystko za sprawą mocnego przemówienia Kingi, które wygłosiła niedługo po opublikowaniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich. Teraz okazuje się, że Kinga Duda jednak wiąże swoją przyszłość z Polską, a nie z Wielką Brytanią i że to tu zamierza żyć i pracować.

O planach zdolnej 25-latki opowiedział na łamach Super Expressu jej dziadek, prof. Jan Tadeusz Duda.

Kinga zaczyna aplikację w Polsce. Zakończyła już prawie staż zagraniczny i już nie jedzie za granicę. Coś tam ma jeszcze do zrobienia, ale to już końcówka i wykona ją zdalnie. Cieszę się, że Kinga będzie na miejscu. Bardzo jej kibicuję i trzymam za nią kciuki.

Córka Andrzeja Dudy nie będzie już wyjeżdżać do Londynu, a co za tym idzie jest bardzo prawdopodobne, że coraz częściej będziemy mogli usłyszeć w mediach na temat jej działalności prawniczej. Kinga ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po zakończeniu nauki odbyła 3-miesięczny staż w jednej z najbardziej renomowanych, warszawskich kancelarii. Dzięki wyróżnieniu w międzynarodowym konkursie prawniczym, miała możliwość wyjechać do Londynu, aby tam odbyć staż w jednej z kancelarii. W lutym przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

Powrót do ojczyzny

Piątkowy przyjazd Kingi do Rzeszowa był dla córki Andrzeja Dudy pierwszą wizytą w kraju od momentu wybuchu pandemii. Kinga Duda miała możliwość powrotu do Polski już w maju, jednak kancelaria, w której odbywała staż była bardzo zadowolona z jej pracy i po trzech miesiącach zaproponowała przedłużenie współpracy.

Decyzja Kingi Dudy o powrocie na stałe do Polski na pewno bardzo ucieszyła jej rodziców. Prezydent Andrzej Duda mówił kilka miesięcy temu w wywiadzie dla Super Expressu, że wolałby, aby jego córka mieszkała w Polsce i tutaj robiła karierę. Stwierdził, że bardzo istotne jest dla niego utrzymywanie stałego kontaktu z Kingą.

Chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować