×

Jak naprawdę nazywa się Dorota Chotecka? Ale zaskoczenie!

Jak naprawdę nazywa się Dorota Chotecka? Aktorka, znana m.in. z serialu „Ranczo”, postanowiła zmienić swoje pierwotne nazwisko już wiele lat temu. Chciała w ten sposób pomóc sobie w karierze. Najwidoczniej uznała, że z panieńskim nazwiskiem ciężko będzie się przebić…

Jak naprawdę nazywa się Dorota Chotecka?

Danuta Norek z „Miodowych lat” i Krystyna Więcławska z „Rancza” do dziś cieszą się sympatią widzów. To zasługa Doroty Choteckiej, która debiutowała na szklanym ekranie niemal 30 lat temu. Dziś gra m.in. w serialu „M jak Miłość”.

Popularna aktorka prywatnie jest żoną Radosława Pazury, dlatego posługuje się nazwiskiem Chotecka lub jego dwuczłonową wersją Chotecka-Pazura. Niewielu wie, że rodowe nazwisko aktorki brzmi zupełnie inaczej.

Gdy aktorka rozpoczynała swoją karierę, nazywała się… Dorota Kapusta. Jak wiele osób z branży, Chotecka doszła do wniosku, że jej rodowe nazwisko może być przeszkodą w rozwinięciu kariery. Czy jako Dorota Kapusta nie miałaby szansy na sukces?

Nie tylko Chotecka

Lista artystów, którzy dla dobra kariery zdecydowali się na zmianę nazwiska, jest znacznie dłuższa. Znajduje się na niej także koleżanka Choteckiej z serialu „Ranczo” – Violetta Arlak, czyli serialowa wójtowa. Aktorka w rzeczywistości nosi nazwisko Zmarlak. Różnica niby niewielka, a jednak…

Na zmianę nazwiska zdecydowała się również Violetta Kołakowska – modelka, a prywatnie była partnerka Tomasza Karolaka, zaangażowana w ruchy antyszczepionkowe. Przed zmianą Kołakowska nazywała się… Kołek.

Wśród aktorek na zmianę nazwiska zdecydowała się również Monika Bolly, którą mogliśmy oglądać w „Samym życiu” czy „Pierwszej miłości”. Wcześniej aktorka nosiła nazwisko Bolibrzuch. Ponoć aktorzy marzą o charakterystycznych nazwiskach, ale nie był to ten przypadek…

Na bardziej charakterystyczne nazwisko zdecydował się natomiast Borys Szyc – wcześniej Borys Michalak.

Wielu aktorów decyduje się na zmianę nazwiska, by móc robić karierę za granicą. Do tego grona należy m.in. Iza Miko (córka Aleksandra Mikołajczaka), Peter J. Lucas (czyli Piotr Andrzejewski), Stephanie Powers (Stefania Federkiewicz) czy Paul Wesley, czyli Paweł Tomasz Wasilewski – gwiazdor „Pamiętników wampirów”.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij