×

Kinga Duda odeszła z pracy w kancelarii! Córka prezydenta będzie teraz robić karierę za granicą

Kinga Duda w warszawskiej kancelarii Maruta Wachta pracowała zaledwie od listopada 2019 roku. Teraz odeszła z pracy. Jakie były powody zakończenia współpracy po zaledwie trzech miesiącach i co dalej z karierą córki prezydenta RP?

Była studentką na piątkę

Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyplom obroniła w maju 2019 roku. Choć wyglądem przypomina raczej mamę, zawodowo podąża śladami taty.

Kinga wyróżniała się wśród innych studentów prawa. Była jednym czterech najzdolniejszych i nagrodzonych absolwentów Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ. Reprezentowała też uczelnię w konkursie dla studentów prawa Vis Moot – największym i najbardziej prestiżowym na świecie.

Odbyła staże w międzynarodowych kancelariach prawniczych, a także Parlamencie Europejskim. W nagrodę za świetne wyniki w nauce, Kinga otrzymała stypendium od jednej z kancelarii prawniczych.

Kinga Duda odeszła z pracy

Wiadomością o tym, że została zatrudniona w warszawskiej kancelarii prawnej – Maruta Wachta, podzieliła się w mediach społecznościowych. To była jej pierwsza praca po studiach, a media rozpisywały się o wielkości zarobków córki prezydenta RP (na stanowisku młodszego prawnika, Kinga miała zarabiać od 5 do 7 tysięcy złotych).

Maruta Wachta to kancelaria uznana za najlepszą firmę prawniczą w 2018 roku (wyróżnienie zdobyte w prestiżowym konkursie “The Lawyer European Awards”). Kancelaria zajmuje się głównie prawem nowych technologii oraz zamówień publicznych.

Co zatem wpłynęło na to, że Kinga Duda rozstała się z kancelarią po zaledwie 3 miesiącach? Jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Faktu”, córka prezydenta otrzymała posadę w jednej z kancelarii prawnych w Londynie.

Co na to prezydent RP?

Rzecznik prasowy Błażej Spychalski, mówi:

Andrzej Duda nie będzie komentował tej sprawy. Pani Kinga Duda nie jest osobą publiczną, dlatego prezydent nie skomentuje tej sytuacji.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować