×

Kinga Duda dostała pierwszą pracę po studiach. Pensja 24-latki zwali Was z nóg!

Córka prezydenta, Kinga Duda, jest prawniczką. Była studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego właśnie dostała pierwszą w życiu pracę. W media zrobiło się gorąco, gdy na jaw wyszło ile córka prezydenta będzie zarabiać. Pierwsza pensja Kingi Dudy przyprawia o zawrót głowy!

Kinga Duda – wykształcenie

Kinga Duda rzadko pozuje na ściankach medialnych i pokazuje się publicznie razem z rodzicami w trakcie oficjalnych uroczystości. Jej czas był wypełniony głównie nauką, bowiem podjęła się studiów prawniczych. Była jedną z najlepszych studentek wydziału prawa UJ. Po drodze odbyła jeszcze kilka staży w międzynarodowych kancelariach, a także w Parlamencie Europejskim. Jej CV jest na tyle obszerne, że nie miała większych problemów ze znalezieniem pracy. I trafiła do bardzo prestiżowej firmy prawniczej. Potwierdza to jej profil w serwisie Linedln.

Kariera Kingi Dudy jest dowodem na to, że sumienna nauka się opłaca

Córka Andrzeja Dudy na stanowisku junior associate w kancelarii Maruta Wachta zdobędzie ogólne doświadczenie w obsłudze prawnej oraz określi, w jakich obszarach prawa chciałaby się specjalizować. Córka prezydenta będzie wykonywać pracę pod nadzorem prawników z większym doświadczeniem i zapewne szybko znajdzie tematy, którymi chciałaby się zajmować.

Córka prezydenta dostanie wysoką pensję

Kancelaria Maruta Wachta została najlepszą firmą prawniczą w Polsce w 2018 roku w prestiżowym konkursie “The Lawyer European Awards”. Była też wielokrotnie wyróżniana w kolejnych edycjach Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”.

Kancelaria specjalizuje się w prawie nowych technologii, zamówieniach publicznych, ochronie danych osobowych, prawie własności intelektualnej i procesach sądowych. Zgodnie z zestawieniem „Raport płacowy 2018. Trendy na rynku pracy” wydanym przez firmę HR-ową Hays Poland, na tym stanowisku córka prezydenta może zarabiać od 5 do 7 tys. złotych brutto. To prawie połowa tego co dostaje ojciec Kingi jako prezydent. Obecnie wynagrodzenie prezydenta Polski netto wynosi około 14 tysięcy złotych. Córka prezydenckiej pary ma 24 lata, w maju 2019 r. obroniła pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tym roku Kinga Duda skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim i zdała egzamin na aplikację adwokacką. Rozpocznie ją w styczniu 2020 r. W międzyczasie córka prezydenta ukończyła także kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie.

Źródła: alaluna.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook , Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij