×

Wykształcenie Jolanty Kwaśniewskiej. Dla wielu wciąż jest sporym zaskoczeniem!

Była pierwsza dama od dawna cieszy się ogromną sympatią w społeczeństwie. Jednak wciąż wiele informacji na jej temat wywołuje poruszenie. Przykładem jest wykształcenie Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, jaką szkołę ukończyła.

Niesłabnąca popularność

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego pozostaje, według badań opinii publicznej, jedną z najbardziej lubianych pierwszych dam RP. Jej znak rozpoznawczy to doskonale skrojone garsonki oraz perfekcyjnie ułożone włosy. Wiele Polek do dzisiaj naśladuje jej fryzury i stylizacje. Ponadto, ostatnia metamorfoza Jolanty Kwaśniewskiej przyciągnęła rzeszę nowych fanów. Według nich „prezydentowa odmłodniała o dekadę”.

Jolanta Kwaśniewska przez wiele lat uchodziła za ikonę stylu i odpowiedniego wyglądu. Tytuł Pierwszej Damy piastowała w latach w 1995-2005, jednakże nawet pomimo upływu lat wciąż uchodzi za najpopularniejszą kobietę dzierżącą ten tytuł. W badaniach przeprowadzonych przez IBRiS w 2020 roku dla portalu o2.pl wynika, że aż 48,1 proc. Polaków uważa ją za najlepszą Pierwszą Damę. Na drugim miejscu wylądowała małżonka obecnego prezydenta Agata Duda. Jeszcze większą przewagę Jolanta Kwaśniewska uzyskała niedawno w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster na zlecenie Super Expressu (aż 51 procent!).

Po zakończeniu dwukrotnej prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, jego żona została gwiazdą telewizji. W TVN Style prowadziła magazyn „Lekcja stylu”, w którym uczyła Polaków zasad savoir-vivre’u, m.in. jak kulturalnie zjeść ptysia. Wspólnie z córką Aleksandrą Kwaśniewską były uważane za najbardziej modne kobiety w Polsce. Do tego była pierwsza dama aktywnie angażuje się także w promowanie działalności dobroczynnej. Jest m.in. założycielką fundacji Porozumienie bez barier.

Jednak wykształcenie pani Jolanty dla wielu okazało się sporym zaskoczeniem.

Wykształcenie Jolanty Kwaśniewskiej

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w 1955 roku w Gdańsku. Jej panieńskie nazwisko brzmi Konty. Ukończyła IX LO w Gdańsku. Niewiele osób jednak wie, że była Pierwsza Dama ma wykształcenie prawnicze. Jest absolwentką studiów na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim – rocznik 1979. W tym samym roku wyjechała do Warszawy, zaś w listopadzie wyszła za mąż za Aleksandra Kwaśniewskiego.

Próbowała także zostać sędzią i podjęła próbę zdania egzaminu na aplikację sędziowską. Ostatecznie jednak uświadomiła sobie, że handel oraz nieruchomości to jej prawdziwa pasja. Wykształcenie pomaga jej również w działalności dobroczynnej.

Wiedzieliście, że żona Aleksandra Kwaśniewskiego skończyła takie studia?

Aleksandra Kwaśniewska przyznała się do problemów zdrowotnych

Źródła: www.o2.pl, www.se.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij