×

Wykształcenie Barbary Kurdej-Szatan budzi zdumienie. Musiała powtarzać maturę!

Wykształcenie Barbary Kurdej-Szatan niewątpliwe zaskoczyło jej fanów. Aktorka musiała podchodzić dwa razy do matury, ale ostatecznie skończyła studia. Domyślacie się jakie?

Powtórne zdawanie matury

Barbara Kurdej-Szatan jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiego show-biznesu. Od wielu lat gra w „M jak Miłość” – najpopularniejszym polskim serialu, a widzowie uwielbiają jej postać. Oprócz tego prowadzi hitowe programy, regularnie gości na dużym ekranie i deskach teatralnych.

Nie od dziś wiadomo, że nie wszystkie gwiazdy mają pełne wykształcenie. Edyta Górniak czy Agnieszka Chylińska otwarcie przyznają, że nigdy nie zdecydowały się na zdawanie egzaminu maturalnego, bo wolały w pełni poświęcić się karierze. Z kolei Barbara Kurdej-Szatan wyznała, że swoją maturę musiała powtarzać.

Okazuje się, że było to spowodowane skandalem, który 15 lat temu wybuchnął w jej rodzinnym mieście, Opolu. W czasie, gdy aktorka zdawała egzamin dojrzałości, ogłoszono, że doszło do przecieku i uczniowie piszący maturę będą musieli ją powtórzyć.

Maturę musiałam zdawać dwukrotnie. Pewnie wiele osób pomyśli, że oblałam i udało się dopiero w poprawce. Nic z tych rzeczy. W Opolu były wtedy przecieki i władze tak się zdenerwowały, że musieliśmy pisać egzamin ponownie. Stres był ogromny, a do tego miałam pecha, bo powtarzane były akurat egzaminy pisemne z polskiego i matematyki, a te akurat zdawałam

– wyznała aktorka w rozmowie z 24opole.pl.

Wykształcenie Barbary Kurdej-Szatan

Na szczęście aktorce udało się zdać maturę na same piątki. Dzięki temu dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ukończyła ją w 2009 roku, a po czterech latach trafiła do reklamy sieci Play. Wtedy usłyszała o niej cała Polska. To jednak nie wszystko!

Na samym początku kariery, Barbara Kurdej-Szatan próbowała swoich sił jako wokalistka. Wraz z chórem Soul City wystąpiła nawet w popularnym programie talent-show X-Factor. Grupa doszła do finałowych odcinków, gdzie przegrała z takimi wykonawcami jak Ewelina Lisowska czy Dawid Podsiadło.

Okazuje się, że celebrytka wiązała swoją przyszłość właśnie z muzyką. Uczęszczała nawet do szkoły muzycznej.

Nie mogłabym żyć bez muzyki… Kocham instrumenty! Grałam kiedyś na wiolonczeli. Skończyłam I stopień szkoły muzycznej, nie dokończyłam II stopnia, czego żałuję. Ale moja droga artystyczna poszła w stronę wokalną i aktorską i kocham to ponad wszystko! A szkoła muzyczna dała mi baaardzo wiele.

– zdradziła na Instagramie.

Wolicie Barbarę Kurdej-Szatan jako aktorkę czy wokalistkę?

Źródła: www.se.pl, jastrzabpost.pl, www.gala.pl, viva.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować