×

Pijana położna na dyżurze! Kobieta miała ponad 2 promile w wydychanym powietrzu

Pijana położna na dyżurze miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Incydent potwierdziła dyrekcja placówki, która natychmiast podjęła stosowne działania.

Pijana położna na dyżurze

Szok i niedowierzanie. To jedyne słowa, które cisną nam się na myśl, kiedy usłyszeliśmy o skandalicznym incydencie prosto ze szpitala. Do karygodnego zdarzenia doszło w poniedziałek 8 sierpnia po godzinie 20:00 w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonej pacjentki, która poinformowała służby, że położna placówki prawdopodobnie wykonuje swoje obowiązki będąc pod wpływem alkoholu.

pijana położna na dyżurze
Rawpixel

Chwilę później funkcjonariusze przybyli do szpitala i zbadali 29-latkę alkomatem. Obawy anonimowej kobiety, która zgłosiła sprawę, niestety się potwierdziły. Podejrzana położna miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do policjantów wpłynęła informacja, że jedna z pracownic szpitala może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 29-latka ma ponad dwa promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta nie brała udziału w czynnościach zawodowych. Teraz jej sprawa trafi do sądu

– przekazała w rozmowie z „Radio Kielce” Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP Kielce.

Pijana położna na dyżurze
Wikimedia Commons

Położną czekają poważne konsekwencje

Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka, Rafał Szpak, przekazał, że 29-letnia położna od wtorku nie jest już pracownicą szpitala. Wskazał również na pewien pozytywny aspekt skandalicznej sytuacji, która niewątpliwie nigdy i nigdzie nie powinna mieć miejsca.

Pani, która przyszła pijana do pracy, już u nas nie pracuje. Umowa o pracę została z nią rozwiązana. Jedynym pozytywnym elementem tej przykrej sytuacji jest fakt, że stało się to na początku nocnego dyżuru. Kobieta nie miała kontaktu z pacjentami naszego szpitala

– przekazał Rafał Szpak w rozmowie z PAP.

29-latka musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Zwolnienie z pracy to dopiero początek jej problemów. Za swoje zachowanie odpowie bowiem przed sądem. Grozi jej kara grzywny lub areszt.

Szacuje się, że aby u pani ważącej 70 kg we krwi znalazły się 2 promile alkoholu, musiałaby ona wypić 2,1 l piwa 5 proc., 0,9l wina 12 proc., lub 0,3 l wódki 40 proc. Oczywiście każdy organizm jest inny (wiele zależy również od wieku, tkanki tłuszczowej, zdrowia itp.) dlatego są to uogólnione wyliczenia.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.rawpixel.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij