×

Kinga Duda ma nowe zajęcie! Prezydent z małżonką zapewne pękają z dumy

Kinga Duda ma nowe zajęcie! Powierzono jej odpowiedzialne zadanie. Kariera córki prezydenta nabiera rozpędu. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda mają powody do dumy!

Kinga Duda ma nowe zajęcie

Córka prezydenta jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC). Krakowski UJ zakończyła z opinią jednej z najlepszych studentek prawa. Specjalizacja Kingi to międzynarodowy arbitraż handlowy i inwestycyjny oraz prawo prywatne międzynarodowe.

Kinga Duda ma nowe zajęcie
Facebook

Z takim wykształceniem i nazwiskiem Kinga mogła bez kompleksów wchodzić w świat kancelarii prawniczych. Tym bardziej, że jej CV obfitowało w imponujące dokonania, w tym aż pięć staży, a jeden z nich w Parlamencie Europejskim. Kinga na koncie miała także udział w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Pracowała jako wolontariuszka w Biurze Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP. Przez kilka miesięcy była również społecznym doradcą prezydenta (z tej funkcji zrezygnowała, by poświęcić się swojej karierze).

Po zagranicznym stażu w jednej z prestiżowych londyńskich kancelarii prawnych Kinga zdecydowała się wrócić do Polski i podjąć pracę w jednej z renomowanych kancelarii w Warszawie.

Kinga Duda ma nową pracę
Facebook

Mediacja i spory sądowe

Kinga Duda jest obecnie aplikantką adwokacką. Zajmuje się rozwiązywaniem sporów, m.in. postępowaniami arbitrażowymi i sądowymi z dziedziny prawa cywilnego oraz postępowaniami wynikającymi z realizacji projektów technologicznych.

Kinga Duda ma nowe zajęcie
Twitter

Jak informuje portal wprost.pl, pod koniec września Kinga podjęła się kolejnego wyzwania. Wzięła udział w webinarium zorganizowanym przez wydawnictwo Legalease, które rekomenduje najlepsze firmy prawnicze na świecie. Była panelistką i uczestniczyła w dyskusji o mediacji i sporach sądowych związanych z rozwojem nowych technologii.

Kinga Duda specjalizuje się w arbitrażu oraz sporach sądowych projektów technologicznych. Doradzała klientom w kilkudziesięciu sporach informatycznych na etapie przedsądowym, mediacyjnym i sądowym. Uczestniczyła w negocjacjach ugód pomiędzy podmiotami prywatnymi

– taka informacja znalazła się na stronie organizatora konferencji.

Jak widać Kinga Duda nie próżnuje i rozwija swoją karierę prawniczą.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij