×

Kiedy próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2021? CKE podała terminy

Kiedy próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2021? Centralna Komisja Egzaminacyjna podała już terminy egzaminów. Wiadomo też, w jaki sposób zostaną one przeprowadzone.

Kiedy próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2021?

Już ubiegły rok był dla maturzystów i ósmoklasistów niezwykle trudny. Niestety i tym razem egzaminy nie będą wyglądały tak, jak wcześniej. CKE ogłosiła właśnie terminy i sposób przeprowadzenia próbnych egzaminów. Pierwszy z nich już wkrótce!

Maturzyści egzamin próbny zaczną pisać 3 marca, a ósmoklasiści dwa tygodnie później – 17 marca. Udział w egzaminach próbnych jest dobrowolny i nie wszyscy muszą w nim brać udział. Jest to jednak okazja dla uczniów, by sprawdzili się przed ostatecznym starciem…

Kiedy próbny egzamin
Twitter

Jeśli zdarzy się, że któryś z uczniów będzie akurat przebywał na kwarantannie, może się sprawdzić pisząc egzamin w domu.

Stacjonarnie i w reżimie sanitarnym

Oba próbne egzaminy odbędą się stacjonarnie (w szkołach), ale z uwagi na epidemię koronawirusa, konieczne jest zachowanie wszystkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

3 marca rozpoczną się matury próbne z języka polskiego, następnego dnia uczniowie zmierzą się z matematyką, a 5 marca – z językiem angielskim.

Również ósmoklasiści 17 marca rozpoczną egzaminem próbnym z języka polskiego. 18 marca odbędzie się próbny egzamin z matematyki, a 19 marca z „jednego z języków nowożytnych”.

Wszyscy uczniowie zdejmą maseczki dopiero wtedy, gdy usiądą w ławkach.

Kiedy próbny egzamin
Twitter

Dyrektorzy szkół zobaczą próbne arkusze kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem egzaminów próbnych.

Dobra wiadomość dla uczniów jest taka, że ze względu na naukę zdalną, zakres wiedzy na egzaminach będzie okrojony o 20-30 procent. Może się jednak zdarzyć, że podczas egzaminu próbnego uczniowie otrzymają do rozwiązania zadania, dotyczące zagadnień, których jeszcze nie zdążyli przerobić podczas nauki zdalnej.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij