×

Kiedy próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2021? CKE podała terminy

Kiedy próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2021? Centralna Komisja Egzaminacyjna podała już terminy egzaminów. Wiadomo też, w jaki sposób zostaną one przeprowadzone.

Kiedy próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2021?

Już ubiegły rok był dla maturzystów i ósmoklasistów niezwykle trudny. Niestety i tym razem egzaminy nie będą wyglądały tak, jak wcześniej. CKE ogłosiła właśnie terminy i sposób przeprowadzenia próbnych egzaminów. Pierwszy z nich już wkrótce!

Maturzyści egzamin próbny zaczną pisać 3 marca, a ósmoklasiści dwa tygodnie później – 17 marca. Udział w egzaminach próbnych jest dobrowolny i nie wszyscy muszą w nim brać udział. Jest to jednak okazja dla uczniów, by sprawdzili się przed ostatecznym starciem…

Jeśli zdarzy się, że któryś z uczniów będzie akurat przebywał na kwarantannie, może się sprawdzić pisząc egzamin w domu.

Stacjonarnie i w reżimie sanitarnym

Oba próbne egzaminy odbędą się stacjonarnie (w szkołach), ale z uwagi na epidemię koronawirusa, konieczne jest zachowanie wszystkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

3 marca rozpoczną się matury próbne z języka polskiego, następnego dnia uczniowie zmierzą się z matematyką, a 5 marca – z językiem angielskim.

Również ósmoklasiści 17 marca rozpoczną egzaminem próbnym z języka polskiego. 18 marca odbędzie się próbny egzamin z matematyki, a 19 marca z „jednego z języków nowożytnych”.

Wszyscy uczniowie zdejmą maseczki dopiero wtedy, gdy usiądą w ławkach.

Dyrektorzy szkół zobaczą próbne arkusze kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem egzaminów próbnych.

Dobra wiadomość dla uczniów jest taka, że ze względu na naukę zdalną, zakres wiedzy na egzaminach będzie okrojony o 20-30 procent. Może się jednak zdarzyć, że podczas egzaminu próbnego uczniowie otrzymają do rozwiązania zadania, dotyczące zagadnień, których jeszcze nie zdążyli przerobić podczas nauki zdalnej.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować