×

Kiedy nastąpi koniec świata? Przypowieść biblijna jest uzasadnieniem apokalipsy

Kiedy nastąpi koniec świata? Przepowiednie dotyczące apokalipsy regularnie pojawiają się w mediach, wywołując przerażenie wśród obywateli. Zwykle jednak podawane były tzw. „okrągłe” daty jak np. 2000 czy 2010, które swoim wyglądem sprawiały wrażenie przełomowych. Według ustaleń jednego ze specjalistów, już w przyszłym roku nastąpi koniec świata.

Kiedy nastąpi koniec świata?

Już niejednokrotnie zawiedliśmy się, wyczekując na długo zapowiadany koniec świata, który ostatecznie nie nadszedł i choć prawdopodobnie tak samo będzie w przypadku przepowiedni zmarłego niedawno F. Kenton Beshore’a, to nie brakuje osób skłonnych uwierzyć w zbliżający się koniec cywilizacji na Ziemi.

Ewangelicki teolog uważał bowiem, że już 2021 rok będzie tzw. początkiem końca świata. Prezes stowarzyszenia World Bible Society był zdania, że od końca świata dzielą nas zaledwie 3 lata. W tym czasie nastąpi wybuch wielkiej wojny, która najsilniej dotknie Półwysep Synaj.

W późniejszym czasie naszą planetę miałaby dotknąć seria rozmaitych katastrof oraz dojście do władzy antychrysta. Z kolei w 2028 roku na ziemię miałby powrócić Jezus. Te prognozy są spójne z przepowiednią św. Malachiasza, który stwierdził, że papież Franciszek będzie ostatnim papieżem.

Podstawy przepowiedni

F. Kenton Beshore zmarł 7 czerwca 2016 roku. Był założycielem oraz prezesem World Bible Society. Uważano go za wybitnego teologa. Napisał wiele książek o tematyce biblijnej, w których wyjaśnił dokładnie siedem głównych proroctw. Pod jego kierownictwem Światowe Towarzystwo Biblijne wydało i rozpowszechniło Biblię w 65 krajach.

Wizja zbliżającego się końca świata według Beshore’a jest oparta na interpretacji wybranych wersetów Biblii mówiących o apokalipsie. Jego argumentacja jest stosunkowo zawiła i niewiarygodna, co sprawia, że wiele osób ją podważa.

Co więcej, Beshore początkowo twierdził, koniec świata nadejdzie w pierwszej połowie 2018 roku, tymczasem świat wciąż funkcjonuje i ma się całkiem dobrze. W książce „When?: When Will the Rapture Take Place?” dokonał szczegółowej analizy przypowieści o drzewie figowym. Jego zdaniem jest to proroctwo dotyczące odrodzenia się narodu Izraela, III wojny światowej i powrotu Jezusa na Ziemię.

Badacz uważał, że apokalipsa rozpocznie się w roku 2018 od serii niewyjaśnionych zjawisk oraz katastrof. W tę prognozę wpisuje się zaćmienie Księżyca z lipca 2018 roku, któremu towarzyszyło zjawisko tzw. krwawego księżyca oraz tajfun Jebi i huragan Florence.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij