×

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Pojawiły się nieoficjalne doniesienia!

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Uczniowie, rodzice i nauczycie wciąż czekają na decyzję rządu odnośnie zakończenia edukacji online, która mocno daje się wszystkim we znaki. Już w ten czwartek (16.04) podczas konferencji prasowej zostaną ogłoszone zmiany związane z niektórymi ograniczeniami. Jednak już pojawiły się nieoficjalne informacje w tej sprawie.

Jak długo będą zamknięte placówki oświatowe?

Szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte w połowie marca. Na późniejszych konferencjach prasowych rząd wydłużał w czasie powrót dzieci do tradycyjnej nauki. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szkoły (w tym uczelnie wyższe i inne placówki oświatowe) będą zamknięte do 26 kwietnia. Pojawiła się także informacja o zawieszeniu tegorocznych matur i egzaminów ósmoklasistów, do odwołania.

Z powyższych informacji wynika, że uczniowie mieliby wrócić do szkół w poniedziałek, 27 kwietnia 2020 roku. Czy tak się stanie? Prawdopodobnie nie.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Jak nieoficjalnie przekazała Wirtualna Polska, dzieci i nastolatki pozostaną w domach co najmniej tydzień dłużej, czyli do 3 maja. To samo tyczy się studentów szkół wyższych. W związku z tym, mają zostać przedłużone także zasiłki opiekuńcze dla rodziców i opiekunów.

Podczas ostatniej konferencji rząd zapowiedział, że w czwartek (16.04) dojdzie do rozluźnienia obostrzeń. Jak podaje RMF FM, parki i lasy prawdopodobnie zostaną otwarte. Jednak spacerowiczów dalej będzie obowiązywać zachowanie dystansu co najmniej 2 metrów.

W pierwszej kolejności zostaną otwarte również zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne, ale co trzeba podkreślić, od jutra będzie obowiązywał nas nakaz zasłaniania ust oraz nosa (np. maseczką ochronną) w miejscach publicznych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, expressilustrowany.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pl.freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować