×

Kelnerka otrzymała gigantyczny napiwek. To zaskakujące, kto jej go wręczył

Kelnerka otrzymała gigantyczny napiwek od jednej z klientek pubu. Gdy zorientowała się, ile pieniędzy zasili jej konto, przeżyła szok. Dodatkowa gotówka to dla niej prawdziwe wybawienie w czasie epidemii.

Kelnerka otrzymała gigantyczny napiwek

Nikt nie ma wątpliwości, że branża gastronomiczna na całym świecie znalazła się w bardzo poważnym położeniu ze względu na epidemię koronawirusa. Niemal w każdym kraju, przez wiele tygodni restauracje, bary i puby były nieczynne, a ich pracownicy musieli utrzymywać się z oszczędności. Katie Taylor, która pracuje w jednym z pubów w Indianie na własnej skórze doświadczyła kryzysu spowodowanego epidemią COVID-19. Przymusowa przerwa w pracy sprawiła, że jej sytuacja finansowa stała się dość poważna. Dopiero niedawno wróciła do pracy. Nie kryła zdumienia, gdy spotkała ją niesamowita niespodzianka ze strony nieznajomej kobiety. Heather Hotrum, której rachunek wyniósł 35 dolarów (około 131 złotych) zostawiła niespotykanie wysoki napiwek. Klientka podarowała kelnerce napiwek w wysokości aż 330 dolarów (ponad 1 200 złotych). Gdy kelnerka dowiedziała się, ile pieniędzy przekazała jej kobieta, zalała się łzami ze wzruszenia. Ofiarodawczyni nagrała telefonem komórkowym ten pełen emocji moment.

„Venmo Challenge”

Napiwek dla Katie to element popularnej w Stanach Zjednoczonych akcji „Venmo Challange”, polegającej na odkładaniu pieniędzy za pośrednictwem mobilnej usługi płatniczej wchodzącej w skład PayPal. Po uzbieraniu większej kwoty, ludzie wybierają osobę, której przekażą środki. Akcja zyskała szczególnie dużą popularność pośród pracowników gastronomii. Kolejni kelnerzy nominują swoich kolegów, a następnie wybierają kto otrzyma spory zastrzyk gotówki. Heather, która sama także pracuje jako kelnerka wyznała, że bardzo cieszy się, że mogła kogoś uszczęśliwić. Nagranie wywołało wzruszenie internautów. Jedna z osób napisała:

Gdybym tylko miała 500 dolarów, od razu przekazałabym je Katie.

Inna internautka nie ukrywała, że bezinteresowny czyn Heather wzruszył ją do łez.

W moich oczach stanęły łzy.

Można się spodziewać, że popularność akcji będzie rosła, ponieważ ze względu na nadejście drugiej fali epidemii koronawirusa, w wielu miejscach ponownie zamykane są restauracje, kawiarnie czy bary. Niedawno w Rzymie zamknięto wybrane bary i restauracje, w których nie utrzymywano reżimu sanitarnego na odpowiednim poziomie.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij