×

Kate i William wydali ogłoszenie. Potrzebują nowego pracownika, który im pomoże

Kate i William wydali ogłoszenie. Okazuje się, że rodzina królewska potrzebuje pomocy. Książęta chcieliby, aby do zespołu ich pracowników dołączyła jeszcze jedna osoba. Pełniona przez nią funkcja ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego dworu.

Idą zmiany

Po śmierci księcia Filipa pojawiło się sporo pogłosek mówiących o tym, że wkrótce władzę na brytyjskim dworze może przejąć książę Karol. Na razie co prawda tak się nie stało, ale regularnie do mediów wyciekają informacje dotyczące tego, jak syn królowej Elżbiety II mógłby pokierować rodziną.

Zgodnie z doniesieniami specjalistki zajmującej się badaniem życia brytyjskich monarchów, książę Karol chciałby, aby jego rodzina podjęła pracę zarobkową. Czas pokaże, czy rzeczywiście tak się stanie, ale póki co, nie zanosi się na to, aby książęta zamierzali zmieniać swoje nawyki. Wręcz przeciwnie – opublikowali ogłoszenie o tym, że poszukują dodatkowego pracownika.

Kate i William wydali ogłoszenie

Księżna Kate i książę William poszukują kandydata na stanowisko starszego specjalisty ds. komunikacji. W opublikowanym przez Pałac Buckingham ogłoszeniu możemy przeczytać, że czas obowiązywania kontraktu jest „permanentny”. Praca obejmuje 37 godzin tygodniowo. Na stronie Royal Household pojawił się następujący wpis:

Pełniący tę funkcję będzie częścią multidyscyplinarnego zespołu, który komunikuje o pracy księcia i księżnej Cambridge. Wybrany kandydat będzie ustalał i prowadził plany spotkań książęcej pracy, a także wspierał zespół w komunikowaniu o pozostałych działaniach księcia i księżnej. Osoba ta będzie także zaangażowana w kontakt z mediami i przekazywanie mediom wiadomości dotyczących księcia i księżnej, i ich rodziny.

Bez wątpienia praca dla brytyjskiej rodziny królewskiej wiąże się z koniecznością zachowania dyskrecji oraz przestrzeganiem sztywnych zasad. Wszystko, co dzieje się za bramami pałacu musi tam pozostać. Pracownicy zatrudniani przez monarchów muszą spełniać ściśle określone kryteria. Z drugiej strony, możliwość pracowania w tak prestiżowym miejscu to przeżycie, którego nie można porównać z niczym innym.

Wygórowane wymagania?

Aby otrzymać posadę na brytyjskim dworze trzeba cechować się wybitnymi umiejętnościami w komunikacji pisemnej z rozmaitymi mediami. Zdolność ta jest szczególnie ważna, ponieważ potencjalny kandydat w przyszłości będzie musiał wydawać m.in. komunikaty prasowe do notek w mediach społecznościowych.

Oprócz tego, duże znaczenie ma umiejętność kreatywnego myślenia oraz podawania nowych, innowacyjnych rozwiązań do skutecznej komunikacji. Zaletą będzie także dobra świadomość rynku mediów. Podczas rekrutacji będzie zwracana uwaga na doświadczenie w obsłudze wydarzeń medialnych.

W ogłoszeniu możemy przeczytać, że w wyborze pracownika rekruterzy będą kierować się m.in. umiejętnością zarządzania projektami oraz zdolnością do porozumiewania się z innymi pracownikami i osobami spoza Pałacu. Ponadto, pracownik Kate i Williama musi zachowywać się taktowanie.

Niestety w publikacji nie zamieszczono informacji na temat zarobków. W przeszłości Pałac również nie precyzował, na jaką kwotę mogą liczyć kandydaci na dane stanowisko.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować