×

Mocne słowa Juli Wieniawy o Kai Godek. Ta wypowiedź również skończy się pozwem?

Julia Wieniawa o Kai Godek. Aktorka w sieci w ostrych słowach wypowiedziała się na temat antyaborcyjnej aktywistki. Czy podobnie jak Michała Piróga czeka ją proces sądowy?

Antyaborcyjna działalność

W ostatnim czasie nazwisko Kai Godek mieli okazję poznać wszyscy Polacy. Antyaborcyjna aktywistka, która prywatnie jest matką upośledzonego dziecka, nie ukrywa, że cieszy się z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Działaczka od wielu lat zabiegała o zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce. Teraz jej marzenie częściowo się spełniło. Zgodnie z orzeczeniem TK z 22 października przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest niezgodne z konstytucją. Kaja Godek chciałaby, aby rządzący poszli o krok dalej i całkowicie zakazali aborcji, również w przypadku sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego lub gdy zagraża życiu matki. Aktywistka słynąca z radykalnych poglądów miała nawet powiedzieć, że:

Aborcja to pandemia gorsza niż koronawirus.

Związana ze środowiskiem prawicowym działaczka już od jakiegoś czasu nawołuje w sieci do pacyfikacji protestów. Jej działania skomentowały postaci ze świata showbiznesu.

Julia Wieniawa o Kai Godek

Jedno z najnowszych wystąpień Kai Godek doczekało się publikacji na instagramowym profilu Karoliny Korwin Piotrowskiej. W komentarzach błyskawicznie rozpętała się burza. Wśród komentujących nie brakowało osób medialnych. W dyskusję włączyła się m.in. Julia Wieniawa. Aktorka napisała:

Niedowartościowanej pani zachciało się rządzić kobietami.

Nie od dziś wiadomo, że Julia Wieniawa mocno wspiera Strajk Kobiet. Gwiazda po raz pierwszy wyraziła swój sprzeciw dla zmian w prawie aborcyjnym podczas finału Tańca z Gwiazdami. Co więcej, Julia Wieniawa jest przekonana, że to właśnie wypowiedzi na temat prawa kobiet do decydowania o swoim ciele sprawiły, że przegrała z Edytą Zając. Pod postem ukazał się także komentarz Michała Piróga. Homoseksualny prezenter telewizyjny przypomniał Kai Godek, że już niebawem odbędą się rozprawy sądowe w sprawie znieważenia. Przypomnijmy kontrowersyjną wypowiedź Godek, która dotknęła Michała Piróga.

Teraz geje chcą adoptować dzieci, bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty. Walka z pedofilią w Kościele i w każdym środowisku, to musi być przede wszystkim ograniczenie homolobby.

Niewykluczone, że wypowiedź Julii Wieniawy również doprowadzi do kolejnej batalii sądowej.

Źródła: kobieta.wp.pl
Fotografie: Twitter, Facebook, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij