×

Ile zarobią złoci medaliści z Tokio? To wyższa kwota niż mówiono na początku!

Na tę wiadomość czekaliśmy wszyscy i… w końcu się doczekaliśmy! Polscy zawodnicy zdobyli złoty medal podczas igrzysk olimpijskich! To była gra, a raczej bieg o wysoką stawkę. A ile zarobią złoci medaliści z Tokio?

Złoty medal polskiej sztafety

To był sukces, na który czekali nasi sportowcy, a wraz z nimi cały kraj. W końcu w mediach pojawiła się wiadomość, która wywołała euforię – Polacy zdobyli pierwszy złoty medal na Olimpiadzie w Tokio! W dodatku zdeklasowali swoją konkurencję.

Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński w mistrzowskim stylu wywalczyli złoto! Polacy uzyskali najlepszy rezultat w historii igrzysk olimpijskich. W dodatku poprawili swój własny rekord Europy, który ustanowili zaledwie dzień wcześniej. Sztafetę mieszaną 4×400 metrów biało-czerwoni ukończyli z czasem 3:09.87. Kajetan Duszyński finiszował w znakomitym stylu. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze zakończenie tego biegu…

Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Dominikany, a tuż za nimi Amerykanie.

Złote medale otrzyma siódemka Polaków – poza zwycięską czwórką, nagroda należy się także tym, którzy doskonale poradzili sobie podczas piątkowego biegu eliminacyjnego. To Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński.

Ile zarobią złoci medaliści z Tokio?

Tuż po spektakularnym sukcesie Polaków w Tokio ruszyły spekulacje na temat tego, z jaką gratyfikacją finansową wiąże się złoty medal dla biegaczy i trenerów. Wymieniano różne kwoty. Twierdzono m.in., że cała sztafeta otrzyma 90 tys. zł. do podziału dla zawodników oraz sztabu trenerskiego. To oznaczałoby bardzo niewielki zarobek, biorąc pod uwagę skalę osiągnięcia biało-czerwonych. Na szczęście okazuje się, że ta informacja była nieprawdziwa.

Jak informuje Onet, nasi zawodnicy faktycznie zarobią 90 tys. złotych, ale po 90 tys. złotych każdy! Z kolei trener kadry dzięki sukcesowi swoich podopiecznych zarobi 60 tys. złotych. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia sporna – za sukces odpowiada dwóch trenerów: kadry żeńskiej i męskiej. Prawdopodobnie w tym przypadku pieniądze zostaną podzielone między obu trenerów.

A my gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne medale dla Polski!

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter