×

Ile waży Kamil Stoch? Cała prawda o naszym skoczku wyszła na jaw

Ile waży Kamil Stoch? Okazuje się, że mieści się w dolnej granicy właściwych wartości. I chociaż skoczek narciarski odnosi ostatnio niemałe sukcesy, to musi bardzo uważać na swoją dietę.

Dieta sportowca

Kamil Stoch w tym sezonie znów może poszczycić się dobrą formą. Nie tak dawno pobił rekord skoczni! Fani skoków narciarskich z wypiekami na twarzy co tydzień śledzą jego poczynania. Nasz mistrz olimpijski i trzykrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni musi się jednak mieć na baczności.

Sportowcy regularnie przechodzą kontrole wagi i szereg badań, które oceniają ich stan zdrowia. Dzięki dobrym wynikom mogą uzyskać nie tylko pozwolenie na starty, lecz także informacje o tym, jak trenować i ile godzin zajęć jest wskazanych. To tego dochodzi odpowiednio zbilansowana dieta.

Także nasz skoczek narciarski musi więc regularnie sprawdzać, ile waży. Pilnowanie posiłków również należy do jego obowiązków. Wszystko po to, aby należycie przygotować się do kolejnych wyzwań.

Patrząc na sylwetkę 33-letniego Kamila Stocha, ciężko nie zdać sobie pytanie – ile on waży?

Ile waży Kamil Stoch?

Kamil Stoch w skokach narciarskich osiągnął już niemal wszystko. Przez lata zapewne poznał już wszystkie dietetyczne tajniki, które gwarantują sukces i przekładają się na jego wagę. Niewątpliwie każdy zbędny kilogram dla skoczka, to duży problem. Więc tym bardziej musi pilnować swojej diety. Pomaga mu w tym sztab szkoleniowy skoczków w Polsce.

Jak podaje sport.se.pl, nasz 33-letni sportowiec ma 173 centymetry wzrostu i waży 55 kilogramów. Okazuje się, że przy tej wartości jego waga w skali BMI mieści się w dolnej granicy normy.

Na całe szczęście Kamil Stoch nigdy nie miał problemów ze zdrowiem. Jeśli dalej będzie prowadził dotychczasowy tryb życia, to raczej nic w tym aspekcie się nie zmieni.

Źródła: sport.se.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować