×

Klub wprowadził odrażające zasady. Nie wpuszcza kobiet, które ważą powyżej 65 kg

Jesteś kobietą i ważysz więcej niż 65 kilogramów? A może jesteś łysym mężczyzną? W obu przypadkach nie masz wstępu do tego lokalu. Pewien chiński klub wprowadził odrażające zasady. Co prawda pracownicy próbowali tłumaczyć, że „nowe zasady” to tylko żart, ale ich tłumaczenie nikogo nie przekonało.

Klub wprowadził odrażające zasady

Selekcja gości ze względu na to, ile mają włosów i ile ważą? Choć brzmi to absurdalnie, lokal w Wuxi w Jiangsu (Chiny) udowodnił, że nie cofnie się przed niczym. Co prawda selekcja gości w klubach chyba nikogo nie dziwi, ale zasady, które wprowadzono w tym konkretnym lokalu, są oburzające i wzbudziły ogromne kontrowersje.

Przed głównym wejściem do lokalu umieszczono tabliczkę, na której zapisano „nowe zasady”. Wynikało z nich, że do klubu nie będą wpuszczane kobiety, które ważą więcej, niż 65 kg („girls over 65 kg are prohibited”). Ponadto w klubie nie akceptuje się również osób łysych, noszących złote łańcuchy lub… pantofle. W uzasadnieniu poinformowano, że chodzi o „względy bezpieczeństwa”.

klub wprowadził odrażające zasady
Pixabay

Kuriozalne tłumaczenie

O nocnym klubie, który dyskryminuje gości, natychmiast zrobiło się głośno w całych Chinach, ale i poza krajem. Internauci byli oburzeni, gdy zobaczyli zdjęcie tablicy elektronicznej, znajdującej się przy wejściu do klubu. Wywołani do tablicy (nomen omen) pracownicy lokalu, zaczęli się więc tłumaczyć. Twierdzili, że nowe zasady miały być jedynie żartem. Jednakże jeden z pracowników później dodał, że jeśli ktoś nie czuje się komfortowo z polityką firmy, to „nie jest docelowym klientem”. Tym samym zaprzeczył swoim wcześniejszym słowom.

Jeśli to miał być żart, to pracownicy klubu najwyraźniej mają bardzo specyficzne poczucie humoru. Elektroniczna tablica z obraźliwymi zasadami nadal znajduje się przy głównym wejściu do klubu i nic nie wskazuje na to, by ktoś miał zamiar ją usunąć. Jeśli chodziło o to, by o klubie stało się głośno, cel został osiągnięty. Wątpimy jednak, czy ta „popularność” przełoży się na liczbę klientów. Tym bardziej, że niektóre kobiety poskarżyły się, iż usłyszały w klubie niewybredne komentarze na temat swojego wyglądu.

Fotografie: Pxhere (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij