×

Ile jest nowych zakażeń koronawirusem? Zaskakujący raport Ministerstwa Zdrowia

Ile jest nowych zakażeń koronawirusem? W niedzielę 17 maja 2020 roku Ministerstwo Zdrowia opublikowało popołudniowy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Tym samym potwierdzono nowe przypadki zachorowania i zgony wśród osób z Covid-19. Na szczycie niechlubnego zestawienia nadal znajduje się Śląsk.

Ile jest nowych zakażeń koronawirusem?

Zgodnie z aktualnymi danymi resortu zdrowia, mamy 135 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Najwięcej, bo aż 88 nowych zachorowań, ponownie odnotowano w województwie śląskim.

W pozostałych województwach, sytuacja wygląda następująco:
mazowieckie (21),
wielkopolskie (15),
łódzkie (6),
dolnośląskie (2),
opolskie (1),
małopolskie (1),
zachodniopomorskie (1).

Niestety, ale nadal przybywa ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach związanych z COVID-19.

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Tychy, 68-M Racibórz, 79-M Piaseczno, 91-M Łomża, 87-K Grudziądz, 66-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

Przypomnijmy, że w porannym raporcie o koronawirusie, resort zdrowia udostępnił dane o 137 nowych zakażenia i 4 przypadkach śmiertelnych. Oznacza to, że dzisiaj odnotowano w sumie 272 zachorowania i 10 zgonów.

Ogólna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wzrosła do 18 529 (w tym 925, to osoby zmarłe). Wyzdrowiało zaś 7 451 pacjentów z koronawirusem.

Koronawirus na świecie – liczby

Niestety za każdym razem, gdy media informują, że liczba chorych na świecie zaczyna maleć, po kilku dniach ponownie zaczyna się tendencja wzrostowa.

Łączna liczba zakażeń koronawirusem na świecie sięgnęła już ponad 4,7 miliona przypadków. W samych Stanach Zjednoczonych odnotowano 1,5 mln zakażeń. To również kraj z największą liczbą ofiar śmiertelnych – dotychczas na COVID-19 zmarło ponad 90 tysięcy Amerykanów. Na całym świecie liczba ofiar wynosi 313 tysięcy.

Wczoraj (16 maja) na świecie przybyło 95 600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Chociaż ta liczba wygląda przerażająco, nadal nie jest to rekord. Ten padł 24 kwietnia, gdy w ciągu jednej doby przybyło 101 884 chorych.

Dobre wieści są takie, że liczba ozdrowieńców zbliża się do 1,7 mln.

Źródła: Twitter, www.rp.pl, tvnmeteo.tvn24.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować