×

Raport o koronawirusie 17 maja 2020. Ile odnotowano nowych zakażeń?

Raport o koronawirusie 17 maja 2020. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę rano 137 nowych przypadków zakażenia. Tym samym ogólna liczba zachorowań od początku pandemii wzrosła w Polsce do 18 394 osób. Do tej pory na wywoływaną przez koronawirusa chorobę COVID-19 zmarło 919 pacjentów.

Koronawirus w Polsce

Do 16 maja w Polsce odnotowano 18 257 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 7 175 osób uważa się za wyleczonych. Wczoraj zmarło osiem osób i tym samym ogólna liczba ofiar Covid-19 wzrosła w Polsce do 915. Ponadto wykryto 241 nowych zakażeń. Liczba ta jest jedną z najniższych od ponad miesiąca. Za wcześnie jednak, żeby zaliczyć ją do stałego trendu spadkowego.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób nadal zalicza Polskę do czterech państw Europejskich, wraz z Wielką Brytanią, Szwecją i Rumunią, w których pandemia ciągle jeszcze nie jest w odwrocie. Warto też zwrócić uwagę na to, że zaledwie kilka dni temu, 12 maja odnotowano w Polsce rekordowe 595 przypadków zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia przy każdej okazji zapewnia, że będzie się uważnie przyglądać zmianom krzywej zachorowań w miarę znoszenia kolejnych obostrzeń. W poniedziałek rozpocznie się realizacja III etapu odmrażania gospodarki. Zostaną otwarte lokale gastronomiczne, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a od 25 maja częściowo szkoły.

Jak podkreśla na konferencjach prasowych minister Łukasz Szumowski, jeśli te odważne posunięcia wypłyną na zwiększenie liczby zakażeń, zawsze będzie można je cofnąć.

Raport o koronawirusie 17 maja 2020

Dzisiejszy poranny raport Ministerstwa Zdrowia opublikowany w mediach społecznościowych nastraja optymistycznie. Odnotowano 137 nowych przypadków koronawirusa. To oznacza, że ogólna liczba zakażonych w Polsce wynosi obecnie 18 394 osób, więc przyrost zachorowań jest stosunkowo niski.

Nowe przypadki dotyczą województw:
śląskiego (92),
wielkopolskiego (25),
opolskiego (8),
dolnośląskiego (4),
małopolskiego (3),
pomorskiego (2),
zachodniopomorskiego (1),
lubelskiego (1),
podlaskiego (1).

Jak można zauważyć, najwięcej spustoszenia powoduje koronawirus na Śląsku. Jednak premier Morawiecki zapewnia, że sytuacja jest tam opanowana.

Resort zdrowia poinformował również o śmierci kolejnych osób z Covid-19:

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Poznań, 80-M Racibórz, 90-K Kraków, 78-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Źródła: tvn24.pl, www.medonet.pl, twitter.com
Fotografie: Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować