×

Ile jest dzisiaj zakażonych koronawirusem w Polsce? Raport Ministerstwa Zdrowia

Ile jest dzisiaj zakażonych koronawirusem? Jaka liczba pacjentów wyzdrowiała, a ile odnotowano w Polsce zgonów z powodu choroby Covid-19? Jakie są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia?

Ile jest dzisiaj zakażonych koronawirusem?

22 kwietnia w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych zakażeniach koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Przypadki te dotyczą województw:
łódzkiego (55),
małopolskiego (19),
opolskiego (18),
dolnośląskiego (18),
wielkopolskiego (16),
kujawsko-pomorskiego (14),
śląskiego (12),
pomorskiego (8),
lubelskiego (7),
zachodniopomorskiego (5),
świętokrzyskiego (4),
podkarpackiego (1),
podlaskiego (1).

Wiadomo również o śmierci kolejnych 3 osób z Covid-19. Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych resortu zdrowia:

Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Kraków, 57-M Tychy, 90-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 10034/404 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz powiedział, że nowe zarażenia są wykrywane głównie w skupiskach ludzi, tj. domy opieki społecznej. I dlatego trzeba się odpowiednio zająć przede wszystkim tymi ogniskami zakażeń.

Nie ma transmisji wirusa między człowiekiem a człowiekiem na ulicy

Ponadto, rzecznik resortu zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby wykonano 14,2 tys. testów, a skala wzrostu przypadków się wypłaszcza i jest mniej więcej stabilna.

Liczba zakażeń nadal rośnie, ale skala wzrostów została wypłaszczona.

Łagodzenie obostrzeń w Polsce

Rząd łagodzi obostrzenia, związane z walką z koronwirusem. Od poniedziałku 20 kwietnia nie obowiązuje już zakaz wstępu do lasów i parków. Nadal nie wolno korzystać z placów zabaw, ale osoby powyżej 13. roku życia, mogą znowu przemieszczać się bez opieki dorosłego.

Jednak w dalszym ciągu rząd zaleca pracę zdalną, zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie części twarzy w przestrzeni publicznej.

O kolejnych etapach łagodzenia rządowych obostrzeń na pewno zostaniemy poinformowani.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij