×

Ile było dzisiaj zakażeń koronawirusem? Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Ile było dzisiaj zakażeń koronawirusem w Polsce? Większość krajów europejskich szczyt zachorowań ma już za sobą. Niektórym udało się już niemal całkowicie wyciszyć pandemię. W naszym kraju krzywa zachorowań nadal skacze. Sprawdźcie, jaką dzienną liczbę nowych przypadków wykryto w sobotę 30 maja.

Koronawirus w Polsce

Polski rząd lubi się chwalić na konferencjach prasowych, że świetnie radzi sobie z pandemią, a nawet tak dobrze, że inne kraje nam zazdroszczą. Niestety, wzmiankowane inne kraje nie tylko nam nie zazdroszczą, to jeszcze nawet nie chcą nas widzieć u siebie podczas tegorocznych wakacji.

Grecja opublikowała ostatnio listę narodowości, które chce gościć tego lata. Na liście próżno szukać Polski, ale zagraniczne wakacje będą dla nas możliwe, bo Cypr okazał się nieco bardziej wyrozumiały. Jednak wyraźnie uprzedza, że od Polaków będzie wymagał zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Polacy stali się turystami gorszej kategorii, co jakoś trudno pogodzić z przechwałkami rządu. Bo skoro jest tak dobrze, jak zapewniają premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, to dlaczego jest tak źle?

W sobotę 30 maja rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 221 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego 178 przypadło na województwo śląskie. Minister Szumowski zresztą od dawna przekonuje, że jeśli tylko na chwilę zapomnimy o Śląsku, to nagle się okaże, że pandemię mamy całkowicie pod kontrolą.

Jak tłumaczył w Polsat News:

Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to byśmy zaczęli mieć już tendencję spadkową…

Kłopot w tym, że na Śląsku ludzie nadal nietaktownie chorują na COVID-19 i psują ministrowi statystyki.

Ile było dzisiaj zakażeń koronawirusem?

W sobotę 30 maja po południu Ministerstwo Zdrowia podało liczbę kolejnych zachorowań. Okazuje się, że odnotowano 195 nowych zakażeń koronawirusem. Dotyczą one województw:
śląskiego (54),
mazowieckiego (52),
łódzkiego (35),
świętokrzyskiego (29),
małopolskiego (12),
dolnośląskiego (11),
podlaskiego (1),
wielkopolskiego (1).

Niestety w popołudniowym komunikacie, resort zdrowia poinformował także o śmierci 10 pacjentów:

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Wolica, 67-M i 62-K Racibórz, 68-K i 75-M Warszawa, 89-K Gdańsk, 80-K Bolesławiec, 51-K Jelenia Góra, 90-K i 92-K Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące.

W związku z powyższym, nasz dzienny bilans, to 416 nowych zakażeń i 10 zgonów wśród osób z Covid-19.

Jeśli chodzi mapę zachorowań, to nie ma tu znaczących przetasowań. Pierwsze miejsce w tej niechlubnej konkurencji utrzymuje Śląsk, z prawie pięcioma tysiącami chorych więcej niż zajmujące drugie miejsce województwo mazowieckie.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 23 571/1 061 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Wyzdrowiało natomiast 11 016 pacjentów.

Źródła: twitter.com, tvn24.pl, www.gazetaprawna.pl

Polecane

Może Cię zainteresować