×

Przerażające informacje na zhakowanym profilu zmarłej Gabrysi. Oskarżają jej matkę o najgorsze

Sprawa rodziny zmarłej 15-letniej Gabrysi Dzimiry z Jarosławia wciąż nie przestaje budzić emocji. Na zhakowanym profilu nastolatki nadal pojawiają się przerażające posty, w których ktoś obwinia jej matkę za śmierć dziewczyny.

Burza medialna wokół sprawy

Pod koniec grudnia media obiegła smutna informacja. Okazało się, że pomimo przeprowadzonej operacji, 15-letnia Gabrysia z Jarosławia zmarła. Zabieg kosztował 4 mln złotych i był wykonany w Stanach Zjednoczonych.

Niedługo po tym wydarzeniu wokół rodziny zmarłej nastolatki narosła fala hejtu i oskarżenia o zdefraudowanie pieniędzy przeznaczonych na leczenie. W całą sprawę wmieszała się grupa hakerów, którzy określają się jako grupa Falcon1986.

Według oświadczenia, które opublikowali na kradzionym profilu Gabrysi ich celem jest ujawnienie prawdy na temat sytuacji związanej ze zmarłą dziewczyną. Podobno zbierają dowody przeciwko matce nastolatki. Uważają, że Gabrysia nie była świadoma swej choroby przez lata, a jej mama nie chciała by była ona operowana w Polsce.

Dodatkowo hakerzy ogłosili, że matka Gabrysi wykorzystywała córkę do promocji zbiórki wbrew jej woli.

W trakcie sylwestra miała miejsce audycja w internetowym radio radioradio.fm, w której wypowiadał się Michał Giereś. Według hakerów, mężczyzna ten od lat działa publicznie i próbuje chronić dzieci wraz z Pawłem Bednarzem z Fundacji Dobrego Pasterza.

Podobno został zaatakowany publicznie przez swoje zainteresowanie sprawą Gabrysi a matka nastolatki chciała go przekupić. Mężczyzna na nagraniu nie ukrywa, że w trakcie wypowiedzi jest pod wpływem alkoholu i jak sam twierdzi „za dużo wypił”:

Życzę rodzinie zmarłej Gabrieli wszystkiego najlepszego. Życzę wam wszystkiego najgorszego, żeby byli wytykani codziennie za to co robią! Nie mam słów do tych ludzi

Nowe posty na profilu

Odkąd konto zostało zajęte przez hakerów, pojawiają się tam liczne treści, związane z prywatnym życiem zmarłej Gabrieli. Zostało dodane m.in. nagranie, na którym zmarła nastolatka śpiewa piosenkę.

Hakerzy poinformowali także, że grupa „Pomoc dla Gabrysi” została usunięta i zrobiły to te same osoby, które ją założyły. Podkreślają także, że na grupie miała znaleźć się informacja, kiedy można się spodziewać pogrzebu zmarłej Gabrieli.

Złamali zabezpieczenia matki Gabrysi

Chwalą się także, że udało im się dotrzeć do skrzynki pocztowej oraz Facebooka matki Gabrysi i próbują odzyskać z nich informacje. Rzekomo są tam ślady po wiadomościach oraz e-mailach, które chcą upublicznić, jeśli uda im się odzyskać dane.

Kolejny sukces? Prawie. Członek Falcon1986 złamał zabezpieczenia na kontach matki Gabrysi. Kilkaset trwale usuniętych w ostatnich dniach wiadomości na Facebooku i kilkanaście e-mailów powinno zmuszać do refleksji. Próbujemy je odzyskać, mimo że to nie lada wyzwanie.

Sprawa włamania została przez bliskich Gabrysi zgłoszona na policję. Jednak póki co, nie podano do informacji publicznej jak postępuje cała sprawa.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować