×

Małgorzata Godlewska sprofanowała kolejny symbol Polski. Internauci nie wytrzymali

Siostry Godlewskie nie od dziś słyną z ekstrawaganckiego stylu bycia i co rusz zaskakują swoich fanów niesamowitymi strojami. Nie inaczej było tym razem. Niestety, nie wszystkim przypadła do gustu najnowsza stylizacja Małgorzaty Godlewskiej, która balansuje na granicy profanacji symboli narodowych…

Godlewska sprofanowała polskie godło

Kreacja, jaką Małgorzata Godlewska wybrała na wczorajszą imprezę z okazji 14. urodzin plotkarskiego serwisu Pudelek wzbudziła wiele kontrowersji. Strój składający się z krótkiego topu odsłaniającego brzuch oraz długich spódnico-spodni w biało czerwone pasy w połączeniu z białym, obszernym płaszczem wywołał liczne dyskusje zarówno wśród internautów, jak i gości obecnych na gali.

Uwagę wszystkich przykuł również nietypowy naszyjnik piosenkarki. Celebrytka założyła na tę okazję długi łańcuch w stylu raperskim z zawieszką w postaci… orzełka! Ten symbol bezsprzecznie każdemu kojarzy się z godłem narodowym. Co więcej, w kontekście trwających sporów o polskie sądy, niektórzy upatrują w wybranej przez Godlewską biżuterii nawiązania do sędziowskich łańcuchów.

To już nie pierwszy raz

Nie jest to pierwszy raz, kiedy kontrowersyjna gwiazda sięga po symbole patriotyczne. Ogromną burzę Godlewska wywołała, gdy kilka miesięcy temu dodała na serwis YouTube własną interpretację Mazurka Dąbrowskiego, czyli nagranie, jak śpiewa hymn Polski.

Wiele osób poczuło się wówczas zniesmaczonych tym, że Godlewska wystąpiła w stroju składającym się jedynie z króciutkiej spódniczki i dopasowanego topu. Podobnie jest tym razem.

Warto przypomnieć, jakie konsekwencje grożą za sprofanowanie symboli narodowych. Według art. 137 Kodeksu Karnego:

§1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

Piosenkarka sprawia wrażenie wyjątkowo zaangażowanej w sprawy Polski. Jakiś czas temu opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcie na tle komunistycznej flagi z sierpem i młotem. Napisała wówczas:

Kochani, śpieszę z nowiną ☄️
Zostałam zaproszona do Sztabu Kryzysowego Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie!
??❤️??
Właśnie konsultujemy dzisiejszą wypowiedź Władka Putina.?
Wszyscy świetnie się tu bawimy, naprawdę cudowny czas ??

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować