×

Oficjalna piosenka Euro 2020. Czy wpadnie w ucho zawodnikom oraz kibicom?

Oficjalna piosenka Euro 2020 doczekała się premiery. Wiadomo już, jakie dźwięki w najbliższych tygodniach będą towarzyszyły fanom piłki nożnej. Utwór “We Are the People” w wykonaniu Bono to aranżacja słynnego DJ-a, Martina Garrixa.

Nowy hit?

Wszyscy wciąż pamiętamy emocje, które towarzyszyły nam, gdy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozgrywały się w Polsce. Rozstawione w dużych miastach telebimy, tłumy zjeżdżających zza granicy kibiców oraz pasjonujące mecze sprawiały, że Euro 2012 przeżywał każdy – nawet Ci, dla których sport to czarna magia.

Tegoroczne Euro 2020 z pewnością nie będzie aż tak fascynujące, ponieważ odbędzie się w aż 10 różnych państwach. Z epidemiologicznego punktu widzenia takie rozwiązanie wydaje się absurdalne, ponieważ sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa pomiędzy poszczególnymi krajami. Trwa jednak przerwa w epidemii i obecnie nikt o tym nie myśli. Zamiast tego organizatorzy imprezy zachęcili kibiców do zapoznania się z piosenką, która będzie nam towarzyszyć przez całe mistrzostwa.

Co ciekawe, utwór tegorocznego Euro powstawał aż trzy lata. Jest to aranżacja autorstwa DJ-a Martina Garrixa. Piosenkę zaśpiewa wokalista U2, Bono. Sam Garrix  nadal jest podekscytowany tym, że mógł stworzyć oficjalny hymn zawodów piłkarskich.

Stworzenie muzyki do jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych razem z Bono & The Edge było niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo dumny.

Na portalu Rolling Stone pojawiły się wypowiedzi DJ-a, który przyznał, że chciał, aby piosenka przypominała, co nieco klimat utworów zespołu U2.

Pomyślałem, że może warto zaprosić ich do tego kawałka. Ale wydawało się to nierealne. Mój menadżer powiedział, żebym do nich zadzwonił i najwyżej usłyszę “nie”. Ale Bono od razu chciał to nagrać.

Oficjalna piosenka Euro 2020

Dyrektor marketingu UEFA Guy-Laurent Epstein wyjawiając, jaka jest oficjalna piosenka Euro 2020 podkreślił, że sport oraz muzyka zawsze powinny służyć jednoczeniu ludzi. Taki cel miało powstanie utworu “We Are the People”.

Oczekiwanie dobiega końca i cieszymy się, że możemy oficjalnie zaprezentować oficjalną piosenkę na UEFA EURO 2020, w której występują jedni z najbardziej znanych światowych artystów, Martin Garrix, Bono i The Edge. Zarówno piłka nożna, jak i muzyka mają moc jednoczenia ludzi. Są wektorami pasji i emocji, a ich połączenie jeszcze bardziej urozmaici fanowską celebrację turnieju oraz dotrze do nowej publiczności. Dzięki zebranej alei gwiazd, jesteśmy pewni, że to możliwe.

Piosenki, które otrzymują miano oficjalnego hymnu Mistrzostw Europy lub Świata w piłce nożnej na długo zapadają w zbiorowej świadomości i później przez wiele lat są kojarzone właśnie z tym wydarzeniem. Utwory takie jak „This One’s For You” Davida Guetty oraz Zary Larsson czy „Waka Waka” Shakiry zna każdy. Wyjątkiem na liście sportowych hitów muzycznych bez dwóch zdań jest „Koko Euro spoko” w wykonaniu Jarzębiny, którym w 2012 roku Polska skompromitowała się na oczach całej Europy.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), YouTube, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij