×

Gdzie oglądać nowy film braci Sekielskich? „Zabawa w chowanego” już w sieci!

Gdzie oglądać nowy film braci Sekielskich, pt. „Zabawa w chowanego”? Tomasz i Marek udostępnili już drugą wspólnie zrealizowaną produkcję na temat pedofilii w polskim Kościele katolickim. Na zgłębienie trudnego tematu poświęcili kilka lat…

„Zabawa w chowanego”

Poprzednia produkcja wstrząsnęła całym krajem. „Tylko nie mów nikomu” doczekał się ponad 23 milionów wyświetleń na YouTubie, a także emisji w telewizji. Ale przede wszystkim, wywołał debatę i zwrócił uwagę na istotny problem, przez lata będący tematem tabu. Czy „nowy film Sekielskich, „Zabawa w chowanego” powtórzy ten sukces?

Film jest jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji. Początkowo jego premierę planowano na 28 marca, ale w związku z epidemią koronawirusa, po konsultacji z bohaterami filmu, została ona opóźniona.

Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności.

– tłumaczył Tomasz Sekielski.

Premierę filmu „Zabawa w chowanego” przesunięto na sobotę 16 maja!

Gdzie oglądać nowy film braci Sekielskich?

To oznacza, że nowy film braci Sekielskich jest już dostępny dla szerszego grona odbiorców. Cały film, tak jak poprzedni, można obejrzeć za darmo w serwisie YouTube. Przypomnijmy: film powstał dzięki datkom od internautów. Budżet „Zabawy w chowanego” to około 120 tys. złotych.

Premiera odbyła się dzisiaj o godzinie 10. Na obejrzenie trzeba zarezerwować sobie niemal 1,5 godziny.

Ci, którzy już widzieli produkcję, uważają, że jest jeszcze bardziej wstrząsająca od poprzedniej i prowokuje pytania o to, ilu pedofili uniknęło odpowiedzialności za swoje czyny dzięki parasolowi ochronnemu, roztoczonemu przez struktury kościelne.

Bracia Sekielscy pracują już nad kolejnymi filmami – o aferze SKOK-ów oraz trzecią część tryptyku poświęconego pedofilii w Kościele Katolickim, tym razem poświęconej m.in. postaci Jana Pawła II.

Cały film można obejrzeć poniżej:

Gdzie obejrzeć film braci Sekielskich
YouTube
Gdzie obejrzeć film braci Sekielskich
YouTube
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij