×

Aktor bez głosu w Top Gunie! 8 lat temu stracił głos, ale mimo to wystąpił w filmie. Jak to się udało?

Aktor bez głosu w Top Gunie. Val Kilmer stracił zdolność wysławiania się w wyniku kuracji raka krtani w 2014 roku. Jednak twórcy filmu „Top Gun: Maverick” zadbali o to, by widzowie mimo przeciwności losu mogli go usłyszeć. Było to możliwe dzięki sztucznej inteligencji.

„Top Gun: Maverick” zbiera świetne recenzje

Skala sukcesu filmu pt. „Top Gun: Maverick” zaskoczyła chyba wszystkim. Film w ciągu zaledwie 10 dni wyświetlania zarobił na całym świecie blisko… 550 milionów dolarów! Niewątpliwie swój udział ma w tym Tom Cruise, który gra w filmie pierwsze skrzypce. Co ciekawe, już teraz jest to najbardziej kasowa produkcja w całej karierze aktora.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Val Kilmer (@valkilmerofficial)

Tom Cruise to nie jedyna postać z oryginalnego Top Guna, która wróciła w kontynuacji. Kolejną jest Val Kilmer, który wcielił się w rolę Toma „Icemana” Kazansky’ego. Jego rola jest szczególna ze względu na problemy zdrowotne aktora, które towarzyszą mu od lat.

Aktor bez głosu w Top Gunie. Dzięki sztucznej inteligencji możemy go usłyszeć

Val Kilmer stracił głos (zdolność wysławiania się) 8 lat temu po kuracji raka krtani. Występujący w nowej części Top Guna aktor nie był więc w stanie nagrać swoich kwestii samodzielnie – ludzie mieliby ogromny problem, by zrozumieć, co mówi.

Jednak dzięki technologii sztucznej inteligencji, tzw. Deep Fake’owi, problem został zniwelowany. W przygotowaniu cyfrowego głosu dla Vala Kilmera pomogła firma Sonantic, która zajmuje się generowaniem mowy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jaki był tego efekt? To musicie zobaczyć i ocenić już sami. Sam Val Kilmer jest natomiast zadowolony z tego, co udało się osiągnąć – podaje portal futurism.com.

Czym jest technologia Deep Fake?

Deep Fake to technologia, dzięki której można komputerowo generować wizerunek oraz głos. Możliwości tego rozwiązania są więc ogromne. Przykładem są aplikacje na telefon, które pozwalają zmienić się chociażby w śpiewającego Elona Muska. Zdecydowanie dalej poszli Rosjanie, którzy dzięki sztucznej inteligencji produkują fałszywych dziennikarzy.

Premiera filmu „Top Gun: Maverick” miała miejsce w Polsce 27 maja 2022 roku. Jeśli go jeszcze nie oglądaliście, koniecznie musicie wybrać się do kina. Naprawdę warto!

Jak wygląda córka Toma Cruise’a i Kate Holmes? Suri ma już 16 lat!

Źródła: spidersweb.pl, www.youtube.com
Fotografie: Top gun (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować